کد خبر: 36979
A

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) شامگاه جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: کشتار تظاهرات کنندگان فلسطینی در کرانه باختری و غزه، تاکیدی بر حقیقت جنایت های رژیم اشغالگر صهیونیستی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، از خبرگزاری آناتولی ترکیه، حازم قاسم سخنگوی حماس در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا بر جرات اشغالگران صهیونیست برای ادامه تجاوز به مردم ما افزوده است.
وی اضافه کرد: انتفاضه مردم در برابر اشغالگران که با هدف مقابله با تصمیم دونالد ترامپ علیه قدس اشغالی صورت گرفت، تاکیدی بر این مساله است که مردم ما هرگز این تصمیم را نمی پذیرند و تا احقاق حقوق خود به انتفاضه ادامه خواهند داد.
قام در ادامه افزود: این تجاوز اشغالگران و حمایت آمریکا و خطراتی که پیش روی مساله فلسطین است، می طلبد تا برای تحقق وحدت ملی و آشتی فلسطینی با سرعت بیشتری اقدام کرد.
وی از رهبری تشکیلات خودگردان فلسطینی خواست تا برای اجرای موارد باقی مانده در طرح آشتی فلسطینی به سرعت اقدام کنند.
مردم فلسطین روز جمعه با برپایی تظاهرات در بخش های مختلف کرانه باختری، غزه و قدس برای دومین هفته علیه تصمیم اخیر رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس اشغالی به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعتراض کردند.
در این تظاهرات که با سرکوب گسترده نظامیان صهیونیستی مواجه شد، چهار فلسطینی به شهادت رسیدند و دستکم 367 نفر زخمی شدند.
پلیس صهیونیستی همچنین شماری زیادی از تظاهرات کنندگان را دستگیر و روانه زندان کرده است.
به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت فلسطین امروز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد از ابتدای هفته گذشته در مخالفت با تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، تاکنون بیش از دو هزار فلسطینی زخمی شده اند .
این بیانیه حاکی است: شمار زخمی ها در کرانه باختری از جمله شهر قدس بالغ بر دو هزار 468 نفر است که 514 نفر آنها به بیمارستان منتقل شدند که 301 نفر آنها در نوار غزه هستند.
بر اساس این بیانیه، 152 نفر با شلیک گلوله صهیونیست ها در کرانه باختری و111 نفر در نوار غزه زخمی شده اند این در حالی است که بقیه موارد بر اثر استنشاق گاز اشک آور و گلوله پلاستیکی یا پرتاب شدن یا زیر گرفتن زخمی شده اند.
درگیری های امروز جمعه نظامیان رژیم صهیونیستی با فلسطینیان پس از برگزاری نماز جمعه و راهپیمایی گسترده آنها در اردوگاه قلندیا در شهر قدس دهها زخمی به جا گذاشت.
گروه های فلسطینی امروز جمعه را روز خشم فلسطینیان در اعتراض به تصمیم ترامپ درباره قدس نامیدند.
تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی که در 6 دسامبر 10 آذر اعلام شد با مخالفت جهانی مواجه شد.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر