کد خبر: 37047
A

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آرمان گرایی باید از سوی دانشجویان مورد توجه دقیق قرار گیرد، گفت: علم آموزی باید با ارتقاء بینش همراه باشد چراکه امروز شاهد گسترش فضای مجازی هستیم و نباید دانشجو از مردم عادی عقب تر بماند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری در همایش جنبش دانشجویی، بیم ها و امیدها در سالن اجتماعات دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، تاکید کرد: دانشجو درآگاهی از مسایل سیاسی باید پیشتاز بوده و قدرت تحلیل درست از مسایل داشته باشد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: کسب دانش و پژوهش های علمی جزو بایدهایی است که باید توسط دانشجویان دنبال کنند.
این نماینده مجلس ادامه داد: دانشجو مرجع فکری مردم است و حضور در عرصه سیاست از جمله نکاتی مهمی است که باید مورد توجه این قشر از جامعه قرار گیرد.
کواکبیان گفت: دانشجویان باید مسائل سیاسی روز را بفهمند و بدانند در جامعه چه خبر است، چراکه در غیر این صورت دانشجو با موج های دیگر می رود در حالی که برای موج آفرین باشد.
دبیرکل حزب مردمسالاری اضافه کرد: بی توجهی سبب می شود دانشجو متوجه نشود که سرنوشت جامعه و خانواده باید چگونه رقم می خورد.
کواکبیان با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی براینکه خدا لعنت کند دست هایی که مانع از آن می شوند دانشجویان در سیاست دخالت کنند، خاطرنشان کرد: این توطئه ممانعت دانشجو از دخالت در مسایل سیاسی از توطئه جدا کردن روحانیون از سیاست قبل از انقلاب بدتر است.
وی ادامه داد: آرمان های نظیر آزادی خواهی، عدالت طلبی، ترقی کشور، مردم سالاری و استقلال خواهی کشور باید از سوی دانشجویان دنبال شود.
نماینده مردم تهران در مجلس افزود: دانشجو نباید نسبت به مسائل مختلفی که در جامعه می بیند از جمله اختلاس بی تفاوت باشد و برای واقعیت سازی تلاش کند.
دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: مطالبه گری نکته دیگر است که دراین زمینه همان آرمان ها را باید دانشجو فریاد بزند یا درقالب بیانیه اعلام کند.
وی یادآورشد: امر به معروف و نهی از منکر جز واجبات است، دانشجو نباید در لاک محافظه کاری قرار گیرد و از گفتن حق از سوی یک دانشجو نباید واهمه داشت. البته خطوط قرمز انقلاب و اسلام باید توسط دانشجو رعایت شود.
وی گفت: کسانی که سکوت می کنند مشکل دارند، حرف دل مردم را زدن باید افتخار تلقی شود، بدون غرض شخصی چون مردم دردیدگاه اسلام خلیفه الله هستند.
کواکبیان با تاکید بر اینکه انجمن ها باید از فردگرایی به دور باشند زیرا واژه اسلامی برای انجمن ها تکلیف آور است، گفت: دانشجو نباید در داخل دانشگاه فعالیت حزبی داشته باشد، اما بیرون از آن ایرادی ندارد و احزاب نقش موثری در اداره کشور دارند.
در این همایش بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان نسل نو، تنها تشکل اصلاح طلب دانشگاه آزاد اسلامی کرج قرائت شد و دانشجویان سوالات خود را از این نماینده مجلس مطرح کردند.
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر