کد خبر: 37861
A

سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت که توافق ابتدایی بین سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون حقوقی بر تصویب بودجه ۱۴ هزار و ۲۰۲ میلیارد تومانی برای کل قوه قضاییه حاصل شد که در عین حال احتمال افزایش آن نیز وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت‌الاسلام حسن نوروزی در توضیح جلسه امروز کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، گفت: کمیسیون حقوقی در ادامه بررسی بودجه قوه قضاییه، بودجه سازمان ثبت، پزشکی قانونی و تعزیرات حکومتی را مورد رسیدگی قرار داد و مقرر شد که کل بودجه قوه قضاییه و سازمان‌های تابعه به میزان ۱۴ هزار و ۲۰۲ میلیارد تومان بسته شود.

وی یادآور شد: بودجه قوه قضاییه بر دو مبنای بودجه پیشنهادی و بودجه در حد ضرورت تعیین شده بود، بودجه کامل و پیشنهادی ۲۳ هزار میلیارد تومان و بودجه در حد ضرورت ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود. توافق ابتدایی بین سازمان برنامه و بودجه و کمیسیون انجام شد تا بودجه کل قوه قضاییه ۱۴ هزار و ۲۰۲ میلیارد تومان باشد.

نوروزی در عین حال گفت: با توجه به اینکه هنوز کمیسیون حقوقی وارد بررسی بودجه شورای حل اختلاف نشده است، این امکان وجود دارد که بودجه به بالای ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برسد.

همچنین نوروزی گفت که به همراه رحیمی، رضازاده، کمالی و ناصری جهت تهیه گزارشی به مجلس درباره سازمان مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کمیسیون حقوقی و قضایی انتخاب شده‌اند.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر