کد خبر: 38418
A

رئیس جمهور پیشین لبنان در گفت‌وگو با یک رسانه ی عربی ضمن توصیف سید حسن نصرالله به سیاستمدارغیر عادی گفت: وقتی سید حسن نصرالله می گوید ما میلیونی راهی قدس می شویم و سردار سلیمانی برای کمک به فلسطین اعلام آمادگی می‌کند، اسرائیل در محاسباتش بازنگری می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، امیل لحود، رئیس‌جمهور پیشین لبنان در گفت وگو با شبکه الکوثر با اشاره به سخنرانی اخیر سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در تجمع حامیان قدس در حومه جنوبی بیروت گفت من سیدحسن را می شناسم و او کسی است که وقتی حرفی می زند به آن عمل می کند. او مثل سیاستمداران عادی نیست. وقتی سیدحسن نصرالله می گوید ما میلیونی راهی قدس می شویم و وقتی قاسم سلیمانی پس از پیروزی ها در عراق و سوریه با مقاومت فلسطین تماس می گیرد و برای هرگونه کمکی اعلام آمادگی می کند این مسئله موجب می شود اسرائیل در محاسباتش بازنگری کند.

وی در ادامه با اشاره به تصمیم اخیر اتحادیه عرب برای قرار دادن حزب الله در فهرست سازمان های تروریستی تاکید کرد این اقدام نه تنها موجب تضعیف جایگاه حزب الله در کشورهای عربی و اسلامی نمی شود بلکه موجب تقویت آن می شود.

وی افزود: اکنون همه عرب های واقعی را می توان در لبنان و سوریه و عراق و همچنین الجزایر خلاصه کرد که موضع گیری های شرافتمندانه ای دارند. بقیه کشورهای عربی با اسرائیل مراوده دارند. ما در لبنان و سوریه و عراق پیروز شدیم و آنها می خواهند آنچه را نتوانستند با جنگ به دست آورند با سیاست به دست آورند.

امیل لحود تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را درباره قدس پیش از هر چیز ناشی از مشکلات داخلی دولت آمریکا دانست و گفت رئیس جمهور آمریکا با این کار به دنبال فرار از مشکلات است. او می خواهد ناکامی در داخل را با کسب موفقیت در خارج جبران کند علاوه بر این که دولت آمریکا به شدت تحت تاثیر لابی صهیونیستی قرار دارد.

، سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اخیرا در تماسی تلفنی با فرماندهی گردان‌های شهید عزالدین قسام و فرماندهی سرایا (گردان‌های جهاد اسلامی) در غزه، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای پشتیبانی همه‌جانبه از نیروهای مقاومت اسلامی فلسطین را اعلام کرد.

فرمانده نیروی قدس سپاه همچنین بر آمادگی دیگر گروه‌های جبهه مقاومت در منطقه برای دفاع از مسجدالاقصی تأکید کرد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر