کد خبر: 38432
A

معاون قوه قضاییه از کاهش 40 میلیونی مراجعات مردم به سازمان ثبت اسناد سخن گفت و افزود: در سال‌های گذشته شرکت‌ها بدهکاری مالیاتی زیادی در سطح کشور داشتند که از این بین تقریبا 11 میلیارد تومان مالیات‌های معوق آن شرکت‌ها توسط سازمان ثبت و اسناد کشور وصول شد که خود می‌تواند در توسعه اقتصاد کشور کمک شایان توجهی را داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، احمد تویسرکانی عصر روز جمعه هشتم دی‌ماه در گردهمایی سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی استان کرمان ضمن گرامیداشت حماسه نهم دی‌ماه گفت: خوشبختانه استاندار کرمان و نمایندگان مردم کرمان نگاه راهبردی و کلان نسبت به موضوعات دارند.

وی با تاکید بر اینکه تنها با نگاه راهبردی، کلان و مدیریت صحیح می‌توان کشور را اداره کرد، در غیر این صورت با بن بست روبرو خواهیم شد، افزود: باید به درستی منابع را بشناسیم و از آنها به درستی استفاده کنیم، که این منابع شامل ظرفیت‌ها، امکانات، نیروهای انسانی و ... هستند. در گذشته وظایف سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به نوعی به فراموشی سپرده شده بود، اما امروزه کم کم به نقش اصلی و اساسی سازمان ثبت و اسناد در اقتصاد کشور پی‌برده شده است.

تویسرکانی خطاب به مدیران استان کرمان و کشوری گفت: اگر به دنبال اقتصاد پویا هستیم باید به سمت شفافیت و برون رفت از فضاهای تاریک سوق پیدا کنیم و نمی‌توان با امور بیعتی و سنتی اقتصادی پویا داشته باشیم.

وی با بیان این مطلب که سالانه 20 میلیون سند در بخش‌های مختلف ثبت و اسناد و املاک کشور تهیه می‌شود، اظهار کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک، تا کنون 70 میلیون خدمت در کل کشور به مردم ارایه داده است که کاهش ورودی‌ها به دادگستری یکی از این خدمات است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان کرد: ما ناچاریم جامعه را از ابعاد مختلف بشناسیم زیرا همه بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ... به یکدیگر پیوسته هستند و با شعار دادن و تصمیمات روزمره نمی‌توانیم توسعه همه جانبه کشور را رقم بزنیم.

وی یکی از سیاست‌های سازمان ثبت اسناد در اجرای طرح و اقدامات خود را شفاف‌سازی دانست و بیان کرد: برخی با طرح کاداستر و الکترونیکی شدن اسناد مخالفت می‌کردند و اجرای آن را غیر ممکن می‌دانستند، اما یکی از پیامدهای اجرای این اقدامات کاهش تخلفات و کاهش ورودی پرونده‌ها به دادگستری شده است.

تویسرکانی با اشاره به اجرای طرح کاداستر در سراسر کشور تصریح کرد: یکی از پایه‌های توسعه هر کشور اجرای طرح کاداستر است، زیرا اطلاعاتی که در کاداستر ثبت می‌شود، می‌تواند در برنامه‌ریزی‌های دقیق کشور مورد استفاده قرار گیرد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از نیاز سازمان ثبت اسناد به همکاری سایر دستگاه‌ها سخن گفت و افزود: بخش عمده اقتصاد از گردنه ثبت اسناد و املاک می‌گذرد، بنابراین برای شفاف‌سازی بیشتر نیاز به مشاوره و کمک سایر دستگاه داریم تا با نگاهی راهبردی بتوانیم توسعه و پیشرفت کشور را رقم زنیم.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر