کد خبر: 39039
A

دبیر کل حزب الله لبنان در گفتگو با یک رسانه عربی با بیان اینکه برخی قدرت های سیاسی در امور داخلی ایران دخالت کردند گفت: اتفاقات اخیر ایران قابل مقایسه با اتفاقات سال 2009 نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سید حسن نصرالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین در واکنش به اعتراضات اخیر ایران با اشاره به اینکه مشکلات امروز ایران سیاسی نیست گفت: اتفاقات اخیر ایران به خوبی قابل فهم است و این تفاقات قابل مقایسه با اتفاقات سال 2009 نیست.

حسن نصرالله با اشاره به اینکه تمام جریان های جمهوری اسلامی ایران امروز متحد شدند گفت: برخی از قدرت های سیاسی در بحران ایران دخالت کردند و به اعتراضات سمت و سویی سیاسی دادند اما رهبری ایران با آرامش با این مساله برخورد کرد و حساب تظاهرکنندگان را از اشوبگران جدا کرده است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به اینکه امریکا و عربستان وارد این مساله شدند و از این اعتراضات بهره بردند افزود: اعتراضات ایران گسترده نبود و امری که این مساله را گسترده کرد اشوبگری و دخالت خارجی است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع اقتصادی امروز بزرگترین چالشی است که ایران با آن مواجه است خاطرنشان کرد: فایده ی اعتراضات این بود که طرف‌های داخلی را به بحث و بررسی و حل مشکلات واداشت.

حسن نصرالله تاکید کرد که اغلب مردم ایران تابع سیاست خارجی رهبری هستند و این سیاست بر پایه دیپلماسی است.

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه با اشاره به اینکه مردم تحت تاثیر رسانه های غربی قرار نگیرند تاکید کرد: آرزوهای ترامپ و دولتش و نتانیاهو و اسرائیل و مسولان سعودی نقش بر آب شد.

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر