کد خبر: 39261
A

گردان سیف الاجرب، همان گردانی است که ۱۱ شاهزاده سعودی که در قصر الحکم در ریاض تجمع کرده بودند را بازداشت و به زندان الحائر منتقل کرد. این شاهزادگان برای لغو معافیت شاهزادگان از پرداخت قبوض آب و برق اعتراض کرده و خواستار لغو فرمان پادشاهی در این زمینه شده بودند. گردان سیف الاجرب گارد شاهی، ماموریت های حساس را برعهده دارد از جمله امنیت کاخ الحکم در عربستان. این گردان از رو به سیف الاجرب نامیده می شود که شمشیری مشهور در میراث آل سعود است. این شمشیر به ترکی بن عبدالله بن محمد آل سعود از موسسان حکومت پادشاهی سعودی تعلق دارد. علت نامگذاری این شمشیر به خاطر زنگ زدگی بخش هایی از آن است

دیده بان ایران:  مجتهد که از وی به عنوان افشا کننده اسرار درونی آل سعود یاد می شود با اشاره به بازداشت شاهزادگان معترض از سوی گردان گارد سلطنتی موسوم به سیف الاجرب به دلایل ترویج و مطرح شدن این گردان پرداخته است.

افشاکننده اسرار درونی آل سعود آورده است: علت تبلیغ و مطرح شدن این گردان به دلایل متعددی است که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد؛

نخست، استفاده از آن به عنوان چماقی علیه شاهزادگان؛

دوم، تشدید کشمکش میان آل سعود؛

سوم، این گردان با هدف حمایت از محمد بن سلمان ایجاد شده است؛

چهارم، محمد بن سلمان اعتمادی به موسسات و نهادهای نظامی ندارد؛

پنجم، گردان سیف الاجرب با تجهیزاتش بر نهادهای نظامی برتری دارد.

گردان سیف الاجرب، همان گردانی است که ۱۱ شاهزاده سعودی که در قصر الحکم در ریاض تجمع کرده بودند را بازداشت و به زندان الحائر منتقل کرد. این شاهزادگان برای لغو معافیت شاهزادگان از پرداخت قبوض آب و برق اعتراض کرده و خواستار لغو فرمان پادشاهی در این زمینه شده بودند.

گردان سیف الاجرب گارد شاهی، ماموریت های حساس را برعهده دارد از جمله امنیت کاخ الحکم در عربستان. این گردان از رو به سیف الاجرب نامیده می شود که شمشیری مشهور در میراث آل سعود است. این شمشیر به ترکی بن عبدالله بن محمد آل سعود از موسسان حکومت پادشاهی سعودی تعلق دارد. علت نامگذاری این شمشیر به خاطر زنگ زدگی بخش هایی از آن است.

 گردان سیف الاجرب از گردان های گارد سلطنتی و تحت نظارت مستقیم محمد بن سلمان ولیعهد سعودی است که بلافاصله پس از به پادشاهی رسیدن «سلمان بن عبدالعزیز» تشکیل شد. این گردان بیش از ۵ هزار نیرو از سطوح مختلف نظامی دارد.

تمامی اعضای این گردان دوره های نظامی پیشرفته از جمله چتربازی، مبارزه با شورش، تک تیراندازی و مواد منفجره را گذرانده اند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر