کد خبر: 40408
A
زهرا ساعی در گفت و گو با دیده بان ایران

ساعی در خصوص عملکرد وزارت کشور در برخورد با دراویش و برقراری امنیت در این منطقه بیان کرد: باتوجه به خبرهای رسیده وزارت کشور وظیفه خود را درباره این حادثه انجام داده است اما درباره این که این عملکرد تا چه حد در مدیریت اتفاق خیابان پاسداران موثر بوده یا خیر، لازم است جلسات و بررسی های بیشتری برگزار شود.

 

دیده بان ایران_ سپیده اجلالی: آشوب برخی از دراویش که از غروب  روز دوشنبه آغاز شده بود، با هجوم یک اتوبوس به سمت صف ماموران پلیس که منجر به شهادت سه نفر از نیروهای پلیس شد به اوج رسید.

سردار سعید منتظرالمهدی دراین باره گفت: در ادامه تجمعات اخیر در خیابان پاسداران تهران در عملی مذبوحانه با استفاده از یک دستگاه اتوبوس سه تن از دلاورمردان سبزپوش و حافظان نظم و امنیت نیروی انتظامی را که در منطقه حاضر شده بودند به شهادت رساندند. قاتلان در کسری از زمان دستگیر شدند و اوضاع تحت کنترل پلیس قرار دارد.

اما این پایان ماجرا نبود، بعد از آرامش نسبی درمحل، بار دیگر برخی از آشوب گران با روشن کردن آتش در خیابان های فرعی و آتش زدن اموال عمومی تلاش کردند این آشوب را دامنه دار کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی با اشاره به شروع دوباره آشوب ها در ساعت ۲ بامداد گفت: در طی ناآرامیهای شب گذشته خیابان پاسداران  ۲نفر از عزیزان بسیجی نیز توسط فرقه خرافه پرست به شهادت رسیدند (یک نفر آنان توسط خودروی سمند زیرگرفته و نفر دیگر باضربات سلاح سرد.)

در راستای تشریح جزئیات جلسه غیر علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی جهت بررسی این موضوع و همچنین عملکرد وزارت کشور؛  زهرا ساعی، نمایندهٔ تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس دهم، به خبرنگار دیده بان ایران گفت: به دلیل مکشوف نبودن کلیه ابعاد ماجرای خیابان پاسداران، کلیه نمایندگان به عنوان یک مقام و مسئول سعی بر بررسی و شفاف سازی ابهامات  این حادثه دارند چرا که حادثه پیش آمده تاثیر به سزایی در امنیت و تشویش اذهان عمومی و همچنین رعب مردم دارد بنابراین نمایندگان مجلس در تلاش هستند که در اسرع زمان ابهامات این حادثه را روشن و آن ها را پیگیری نمایند.

وی تصریح کرد: هدف اصلی کلیه مسئولان در پیگیری های صورت گرفته، برآروده کردن مطالبات مردم یعنی برقراری امنیت و حفظ آرامش در منطقه پاسداران و همچنین کلیه مناطق تهران است.

ساعی در خصوص عملکرد وزارت کشور در برخورد با دراویش و برقراری امنیت در این منطقه بیان کرد: باتوجه به خبرهای رسیده وزارت کشور وظیفه خود را درباره این حادثه انجام داده است اما درباره این که این عملکرد تا چه حد در مدیریت اتفاق خیابان پاسداران موثر بوده یا خیر، لازم است جلسات و بررسی های بیشتری برگزار شود.    

 

وی افزود: نکته حائز اهمیت این است که متاسفانه حادثه اخیر خیابان پاسداران خوش آیند نیست چراکه سالهاست  در کشور مذاهب، ادیان و تفکرات متفاوت در کنار هم در امنیت و آسایش زندگی می کنیم. این مسئله در مجلس شورای اسلامی نیز نمود دارد زیرا با وجود اقلیت های متفاوت  و اهل سنت  بازهم نمایندگان به روند کار خود بدون کوچکترین اختلالی ادامه می دهند. 

عضو حزب اعتدال و توسعه همچنین خاطر نشان کرد: یکی دیگر از مطالبات قطعی و اساسی مردم، برخورد قاطع با عوامل این قبیل خودسری ها، ناامنی ها و جلوگیری از ایجاد اینگونه ناامنی ها و چالش ها است. 

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در پایان در رابطه با جزئیات جلسه غیرعلنی امروز اظهار کرد: به دلیل غیر علنی بودن جلسه نمی توان جزئیات آن را فاش نمود اما کلیات جلسه درباره شفاف سازی ابهامات حادثه و بررسی آن و همچنین برخورد با خاطیان این امر است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر