کد خبر: 40665
A

رئیس جمهور و هیات همراه وارد فرودگاه بندرعباس شدند.

‌به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش جهت حضور در جمع مردم بندرعباس، شرکت در نشست هم اندیشی منتخبان حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هرمزگان و بازدید 30 پروژه بزرگ وارد فرودگاه بندرعباس شد.

در این سفر نمایندگان رییس جمهور برای بهره برداری از طرح‌های شهرستانی به مناطق مختلف استان سفر می‌کنند و به عنوان نمایندگان ویژه برای جمع آوری نیازها و راهکارها برای توسعه بیشتر هرمزگان به شهرستان‌های استان اعزام می شوند که پس از تدوین و دسته بندی نتایج بررسی آنان به اطلاع رییس جمهور می‌رسد.

قرار است سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش‌و پرورش به شهرستان پارسیان، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شهرستان های بندر خمیر و بندرلنگه، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان حاجی آباد، رضا اردکانیان، وزیر نیرو به شهرستان های رودان و میناب، مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به شهرستان بستک، حسینعلی امیری، معاون امور مجلس رئیس جمهور به شهرستان بشاگرد، جمشید انصاری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور به شهرستان ابوموسی، مرتضی بانک، معاون رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به شهرستان قشم، سید ابوالفضل رضوی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور به شهرستان جاسک و سیریک سفر کنند.

همچنین وزرای کشور، اطلاعات، اقتصاد، کشاورزی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت، نفت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور،  معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، مشاور رییس جمهور و رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک در این سفر حضور دارند.

حضور در شورای اداری هرمزگان، دیدار با خیران و نشست خبری نیز از برنامه‌های روز دوم رئیس جمهور در هرمزگان است.

هدف از سفر رئیس جمهور به هرمزگان دیدار عمومی، بررسی مصوبات سفر گذشته، و مشکلات توسعه استان و بازدید و بهره برداری از طرح‌های تولیدی اعلام شده است.

بهره برداری از فاز نخست کارخانه صبا فولاد بندرعباس و افزایش ظرفیت تولید بنزین در پالایشگاه نفت بندرعباس از مهم‌ترین طرح هایی است که توسط رئیس جمهور به بهره برداری می رسد که اعتبار این طرح‌ها که بصورت حضوری و از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری می‌رسد، بیش از چهار هزار میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا، رئیس جمهور ظهر پنجشنبه بندرعباس را به مقصد تهران ترک می‌کند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر