کد خبر: 40799
A

حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در مراسم جشن پیروزی بزرگ بر داعش تاکید کرد: کسانی هستند که تلاش می‌کنند به منظور ایجاد تفرقه بین نیرو‌های امنیتی در درگیری‌ها مشکل ایجاد کنند. من از همه نهاد‌های امنیتی خواستم مراحل پیروزی و چگونگی آزادسازی اراضی و غیرنظامیان را مستندسازی کرده و ثبت کنند.

نخست وزیر عراق امروز (شنبه) در مراسم جشن پیروزی بر داعش اعلام کرد، نیرو‌های حشد شعبی نیروی وابسته به دولت و سلاحشان نیز از دولت است.

به گزارش سایت دیده بان ایران به نقل از سومریه نیوز، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در مراسم جشن پیروزی بزرگ بر داعش تاکید کرد: کسانی هستند که تلاش می‌کنند به منظور ایجاد تفرقه بین نیرو‌های امنیتی در درگیری‌ها مشکل ایجاد کنند. من از همه نهاد‌های امنیتی خواستم مراحل پیروزی و چگونگی آزادسازی اراضی و غیرنظامیان را مستندسازی کرده و ثبت کنند.

وی گفت، نخستین عامل پیروزی بر گروه تروریستی داعش اتحاد عراقی‌ها بود و این اتحاد در مقابله با ادعا‌های برخی و اقدامات تحریک‌کننده آن‌ها تاثیر گذار بود.

العبادی تصریح کرد، پیروزی به لطف همکاری نیرو‌های امنیتی و پیشمرگ‌ها تحقق یافت که در آزادسازی خاک موصل نقش داشتند.

وی با بیان اینکه مبارزه با فساد دومین عامل تحقق پیروزی بود، تاکید کرد، مبارزه با فساد تا نابودی کامل آن ادامه دارد.

العبادی افزود، نیرو‌های حشد شعبی نیروی وابسته به دولت و سلاحشان متعلق به دولت است و این نیرو‌ها پشتیبان نیرو‌های امنیتی در همه درگیری‌های آزادسازی خاک عراق از کنترل داعش بودند.

نخست وزیر عراق ۹ دسامبر ۲۰۱۷ آزادسازی همه خاک این کشور از کنترل داعش را اعلام کرد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر