کد خبر: 41188
A

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس گفت: با توجه به کهولت سن آیت‌الله جنتی و اقتضای کاهش سطح فعالیت، خود ایشان به درستی تشخیص دادند و از امامت جمعه تهران کناره‌گیری کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران؛ مجتبی ذوالنوری در خصوص درخواست کناره‌گیری آیت‌الله جنتی از امامت جمعه تهران و موافقت مقام معظم رهبری با این درخواست اظهار داشت: در مورد آیت الله جنتی اگر نگوییم ایشان در کنار حضرت امام (ره)، مقام معظم رهبری و شخصیت‌های تراز اول انقلاب، شخصیتی بی‌نظیر در انقلاب است بلکه باید روشن عرض کنم که از شخصیت های کم نظیر انقلاب هستند.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی، آیت الله جنتی را دارای صفاتی همانند تقوا، علم، عمل به علم و شجاعت می‌‎داند و بیان کردد: ایشان عالم به معنی واقعی هستند و عالِمی با عمل هستند که تا به چیزی عمل نکنند، آن را به زبان نمی‌آورند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: زندگی قبل و بعد از انقلاب ایشان تغییری نکرده و همان وضع زاهدانه‌ای که پیش انقلاب داشته‌اند، اکنون نیز بعد از این سمت‌ها، مسئولیت‌ها و فعالیت چندین دهه‌ای در زندگی ایشان حاکم است و سطح زندگی ایشان از سطح زندگی زیر متوسطی که قبل از انقلاب داشته‌اند تغییری نکرده است.

وی افزود: از نزدیک با زندگی شخصی ایشان آشنا هستم و اطلاع دارم که سطح زندگی ایشان از سطح زندگی طلبه‌های معمولی هم پایین‌تر است.

ذوالنوری با اشاره به صفت شجاعت در شخصیت آیت‌الله جنتی، ادامه داد: در دفاع از انقلاب، نظام اسلامی، ارزش‌ها، اصول و مبانی از مصادیق " وَلا یَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ" هستند و از سرزنش هیچ کس ترسی ندارند. برخی مسئولان ممکن است از انقلاب دفاع کنند ولی تا جایی این کار را انجام می‌دهند که برای خودشان ضرری نداشته باشد و در جایی ممکن است انقلاب را سپر خود قرار دهند و برای تبرئه خودشان انقلاب را زیر سوال ببرند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آیت‌الله جنتی همیشه خود را سپر انقلاب، اصول و آرمان‌ها کرده و انصافا مانندکوه استوار ایستاد و دفاع کرد، اظهار داشت: ایشان سن بالایی دارند و چند میدان فعالیت و تاثیرگذاری دارند که خطبه‌های نمازجمعه، خبرگان رهبری، شورای نگهبان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از جمله این سمت‌ها هستند.

رئیس فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به کهولت سن آیت‌الله جنتی و اقتضای کاهش سطح فعالیت، خود ایشان به درستی تشخیص دادند و از امامت جمعه تهران کناره‌گیری کردند زیرا برای ایراد خطبه‌های نماز جمعه، کسانی هستند تا این تریبون را فعال نگهدارند و ایشان با توجه به کهولت سن، قدری از انرژی را بهتر است در شورای نگهبان و جاهایی دیگر مصرف کنند.

وی افزود: مجلس خبرگان و مجمع تشخیص مصلحت نظام خیلی وقت نمی‌گیرد ولی شورای نگهبان بسیار اساسی و مهم است و ایشان بعد از این مدت، حق دارند که از یکی از این سنگرها درخواست بازنشستگی کنند و همین که ایشان تا اینجا به این حد استوار و خستگی ناپذیر آمده، بسیار جای تقدیر است.

ذالنوری ادامه داد: یقین دارم کنار رفتن ایشان از خستگی نیست، بلکه ممکن است جسم در همه عرصه‌ها همراهی نکند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره انتصاب اخیر آقای ابوترابی فرد برای امامت جمعه تهران، گفت: اخیرا یک انتصاب انجام شد و بعد از آن آیت الله حنتی از امامت جمعه کنار رفت، انتخاب فردی دیگر برای امامت جمعه به تدبیر مقام معظم رهبری بستگی دارد و ایشان تشخیص می‌دهند کسی اضافه شود یا خیر./خانه ملت

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر