کد خبر: 41602
A

حجت الاسلام علی یونسی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، تولد زرتشت را تبریک گفت

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران؛ حجت  الاسلام علی یونسی، مشاور رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی، تولد زرتشت را تبریک گفت:

متن این پیام در ذیل آمده است : 

به نام خداوند جان و خرد 
ششم فروردین مصادف است با تولد اشوزرتشت، پیامبر زرتشتیان. این روز را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان تبریک و شادباش می‌گویم.  
   حضرت زرتشت پیام آور یکتاپرستی در ایران زمین بود که همگان را به پرستش خدایِ دانایِ بزرگِ هستی‌بخش (اهورامزدا) دعوت کرد. دین زرتشت از ادیان آسمانی است که ارزش های اخلاقی همچون صلح‌طلبی، رعایت حقوق‌بشر، مدارا، محبت، درست کاری و راستی جویی را برای جهانیان به ارمغان آورد. دعوت بشر به راستی جویی و آزاداندیشی دو وجه مشترک تمام پیامبران ادیان توحیدی است که به ایجاد جهانی نو و اخلاقی منجر میشود. 
بر اساس تعالیم زرتشت، زرتشتیان در طول تاریخ به خرد، دانش و علم آموزی توجه ویژه داشتند. بدین جهت مشاهده میشود که قدیمی ترین مدارس و بیمارستان های شهر یزد، متعلق به زرتشتیان است که بر اساس باور به عدالت اجتماعی و کرامت انسانی، در خدمت همه مردم مسلمان و زرتشتی قرار داشته است. زرتشتیان بر اساس آموزه های کیش زرتشت همواره حامی میراث فرهنگی و حافظ آیین ها و جشن های باستانی همچون نوروز، مهرگان و سده بودند، آیین هایی که بر اساس ایده شادی همگانی، تکریم بزرگان، ترویج فرهنگ صلح، پذیرش دیگری و انسجام ملی بنا شده اند.
برای هر ایرانی مایه افتخار است که به سرزمینی تعلق دارد که مهد یکتاپرستی است و مردمانش کهن ‌ترین ملت یکتاپرست دنیا هستند. ما ایرانیان مسلمان نیز بدین جهت به فرهنگ و تاریخ این سرزمین مباهات می کنیم، فرهنگی که همگان را به گفت و گو، اعتدال، مروت، صلح، مدارا و رعایت حقوق شهروندی دعوت می کند.
 ضمن آرزوی سالی سرشار از امید، نشاط و موفقیت، از خداوند بزرگ برای همه زرتشتیان عزیز آرامش و سلامتی توام با سرافرازی را مسالت دارم.   
                                      علی یونسی

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر