کد خبر: 41983
A

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: بر اساس ماده ۲۱۶ در رابطه با تحقیق و تفحص‌ها، قوه قضاییه باید ظرف سه ماه حکم صادر کند. در رابطه با رییس دولت هشتم و نهم، ما تحقیق و تفحصی را به قوه قضاییه فرستادیم که اگر اجرایی می‌شد امروز آقای احمدی‌نژاد مدعی نبود.

به گزارش سایت دیده بان ایران، مصطفی کواکبیان در اخطاری با استناد به اصل ۷۶ در پایان جلسه علنی امروز، بیان کرد: بر اساس اصل ۷۶، تحقیق و تفحص حق مجلس است و ماده ۲۶ آیین‌نامه در بند ۱۱ و ماده ۲۰۶ آیین‌نامه نیز این را تایید می‌کند. هزینه‌ای که ما برای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان کردیم گزارش خوبی را حاصل کرد.

وی در ادامه گفت:‌ ماده ۲۱۶ مطرح می‌کند حداکثر ظرف سه ماه قوه قضاییه باید در رابطه با تحقیق و تفحص حکم صادر کند اما ما از مجلس هشتم تحقیق و تفحص‌هایی داریم که قوه قضاییه اقدامی در رابطه با آن انجام نداده است. ما در مورد رییس دولت هشتم و نهم تحقیق و تفحصی به قوه قضاییه ارسال کرده بودیم که اگر اجرایی می‌شد امروز ایشان مدعی نمی‌شد.

نماینده مردم تهران در مجلس ادعا کرد: حقیقتا یک دهم سخنان ساختارشکنانه‌ای را که آقای احمدی‌نژاد می‌گویند اگر ما اصلاح‌طلب‌ها می‌زدیم یا آقای خاتمی بیان می‌کرد، قوه قضاییه برخورد متفاوتی را نشان می‌داد. اگر تحقیق و تفحص در دستور قرار می‌گیرد قوه قضاییه باید پیگیری جدی داشته باشد تا به حکم برسد./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر