کد خبر: 42558
A

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که جانبازان شهدای زنده هستند، گفت که امروز در شرایط اقتصادی نسبتا حساس کشور نیازمند روحیه فداکاری و از خود گذشتگی در راه انقلاب هستیم.

به گزارش سایت دیده بان ایران، علی لاریجانی در مراسم تجلیل از جانبازان و فرزندان شاهد مجلس با تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام حسین (ع) گفت: قدردان عزیزان مجاهدی هستیم که در سپاه تلاش می‌کنند، این ایام مصادف با سالروز تاسیس سپاه در سال ۵۸ است که تلاش‌ها و مبارزات آنها با گروهک‌ها و همچنین ایام دفاع مقدس فراموش شدنی نیست. سپاه نهاد ذی قیمتی برای کشور است که راهش ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با تبریک میلاد حضرت ابوالفضل (ع) و روز جانباز گفت: این افتخاری برای مجلس است که تعداد زیادی از نمایندگان و کارکنان آن از جانبازان، مجاهدان و فرزندان شاهد است.

به گفته‌ی لاریجانی ۵۷ نفر از نمایندگان جانباز هستند و در دوران دفاع مقدس اهل مبارزه بودند. مجلس ۵۳ کارمند جانباز و ۱۹ بازنشسته جانباز دارد. همچنین ۲۷ نفر عزیزان حفاظت از جانبازان ۳ نفر در کتابخانه مجلس و ۳ نفر در مجلس پژوهش‌ها جانباز هستند. این یعنی ۱۶۲ نفر  از کارکنان و نمایندگان مجلس جانبازند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ‌۱۶ نماینده مجلس فرزند شهید هستند، ۲۵ نفر از کارکنان و کارمندان مجلس نیز فرزند شهیدند. همچنین دو نفر از کارکنان کتابخانه‌ی مجلس و ۵ نفر از کارکنان مرکز پژوهش‌ها فرزند شهیدند. مجموعا ۴۸ نفر از کسانی که در مجلس در کسوت نمایندگی و یا کارمندان مجلس می‌باشند از فرزندان شهدا هستند.

به گفته وی مجموعا ۲۱۰ نفر از کارکنان و نمایندگان مجلس را جانبازان و یا فرزندان شهدا تشکیل دادند که این افتخار بزرگی برای همه ما است، و این نشان می‌دهد مجلس از متن مردم برخاسته و با مردم زیست کرده و مثل مردم مجاهدت کرده است. این برای مجلس یک افتخار و ارزش بزرگ است.

لاریجانی با تاکید بر این که جانبازان شهدای زنده هستند، گفت: وقتی آقای جعفرزاده را می‌بینم به حال ایشان حسرت می‌خورم که این طور با زحمت کار می‌کند. جانبازان با مشقت زیاد و روحیه استقامت مجاهدت می‌کنند. کشور به داشتن چنین روحیه‌ای احتیاج دارد همانطور که رهبر انقلاب بارها فرمودند که به یک نوع مدیریت جهادی نیاز است.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد که با این خصوصیت می‌توان از سطح مشکلات عبور کرد چه آن زمان که میدان جنگ بود که اکنون میدان عوض شده و مشکلات دیگری وجود دارد. حل مشکلات نیازمند داشتن روحیه جانبازی، جهادی و فداکاری است.

لاریجانی گفت که امروز در شرایط اقتصادی نسبتا حساس قرار داریم اگر چنین روحیه‌ای وجود داشته باشد دستگاههای اداری پرتحرک‌تر شده و مجلس و قوه قضاییه نیز بهتر می‌تواند امور را پیش ببرد این یعنی نیازمند روحیه فداکاری و از خود گذشتگی در راه انقلاب هستیم.

وی تاکید کرد:‌ کشوری می‌تواند در شرایط مختلف سربلند باشد که از چنین روحیه‌ای استفاده کند. بسیاری از کارگزاران کشور اهل مجاهدت و تلاش بوده و از جانبازان و بیت شهدا هستند. این نشان می‌دهد اداره کشور همواره بر  این روحیه تکیه دارد و باید قدر آن را دانست.

لاریجانی در پایان با ابراز امیدواری از این که آینده کشور در پناه روحیه مجاهدت باشد، گفت که باید با مدیریت جهادی آینده خوب و درخشانی برای کل ملت ایران رقم زنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر