کد خبر: 42701
A

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به تکمیل شدن ظرفیت حج تمتع سال جاری بر لزوم شتاب بخشیدن به امور اجرایی و پزشکی حج ۹۷ تأکید کرد.

حجت‌الاسلام سیدعلی قاضی‌عسکر نماینده، ولی فقیه در امورحج و زیارت در جلسه امروز شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با توجه به پرشدن ظرفیت کاروان‌های حج ۹۷، خواستار شتاب بخشیدن به کار‌های فرهنگی، اجرایی و معاینات پزشکی زائران شد و گفت: درشرایط کنونی هماهنگی و انسجام نیرو‌های دست اندرکار در حوزه حج ضروری است.

به گزارش سایت دیده بان ایران؛ در این جلسه نحوه تأمین ارز و برنامه‌ریزی برای اسکان زائران در مکه مکرمه و مدینه قبل و بعد بررسی شد و سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت باید درکنار یکدیگر کار‌ها را با قوت و استحکام انجام دهند و در تحقق اهداف و برنامه‌های مصوب بکوشند.

همچنین سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال از انجام معاینات پزشکی حدود ۴۰ نفر از زائران حج ۹۷ خبر داد و گفت: انتظار می‌رود روند معاینات و اعلام نتایج تا ۱۰ اردیبهشت‌ماه به پایان برسد.

در ادامه حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت از سفر آینده خود به عربستان برای مذاکره با وزیر حج این کشور و پیگیری مسایل حج و سفر هفته گذشته در قالب هیأت همراه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به عتبات عالیات گزارشی بیان کرد.

اکبر رضایی معاون حج و عمره نیز افزود: در کارشناسی بررسی آسیب‌های حوزه عتبات کاهش هزینه‌ها و سیاست ارائه خدمات بهتر به زائران در اولویت برنامه‌ها قرار گرفته است./فارس

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر