کد خبر: 42909
A

مجمع تشخیص مصلحت را گهگاه در ادبیات سیاسی در قیاس با مجلس خبرگان رهبری که به تعبیری در جایگاه مجلس سنای جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند، «سنای کوچک» نامیده‌اند.

به گزارش دیده بان ایران جمعی فشرده از نخبگان سیاسی شامل ٣٨ شخصیت حقیقی و ١٤ شخصیت حقوقی که تشخیص مصالح نظام را برعهده دارد و در این میان حضور احمدی‌نژاد، رییس‌جمهوری پیشین که با وجود تغییر مشی واضح در ماه‌های اخیر همچنان ازجمله اعضای حاضر در جلسات مجمع است، جالب‌توجه بود؛ موضوعی که از قضا بسیار هم مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت. 
 
اما جابه‌جایی صندلی احمدی‌نژاد از سال ٩٢ به این‌سو کمتر به نظر رسانه‌ها مهم آمده است. احمدی‌نژاد که سال ٩٢ روی صندلی کناری محسن رضایی دبیر وقت می‌نشست، آرام‌آرام از ضلع اصلی میز فاصله گرفت و در بال سمت چپ میز جایی میان شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی دولت روحانی و پرویز داوودی، معاون اول خود در روزهای خوش سال‌های اولیه دولت نهم می‌نشست و حالا اما آنچنان که تصاویر آخرین جلسه «سنای کوچک» نشان می‌دهد، همچنان درحال جابه‌جایی است. احمدی‌نژاد در نشست دیروز مجمع باز هم یک صندلی از راس قدرت دورشد و حال باید ببینیم این روند رییس دولت نهم و دهم را تا کجا پایین می‌آورد./اعتماد

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر