کد خبر: 43938
A

سخنگوی فراکسیون امید در توضیح جلسه دیروز شورای مرکزی فراکسیون امید، با تأکید بر اینکه تصمیم نهایی فراکسیون امید درباره نحوه ورود به انتخابات هیئت رئیسه در مجمع عمومی گرفته می‌شود، گفت: قرار است سه‌شنبه هفته آتی جلسه مجمع عمومی فراکسیون امید برای نقد عملکرد مجلس و هیئت رئیسه و طرح نظرات اعضا تشکیل شود. پارسایی گفت تصمیم نهایی فراکسیون امید در جلسه مجمع عمومی که یکی، دو روز قبل از زمان برگزاری انتخابات هیئت رئیسه تشکیل می‌شود، گرفته و اعلام می‌شود.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از ایسنا، سخنگوی فراکسیون امید در ادامه تأکید کرد: حضور یکی از نمایندگان زن و نمایندگانی از اقلیت‌های مذهبی در هیئت رئیسه مطالبه مردم و حق طبیعی است. به همین دلیل فراکسیون بر حضور یکی از نمایندگان زن و اهل تسنن و اقلیت‌های مذهبی در ترکیب هیئت رئیسه جدید مجلس تأکید دارد. پارسایی درباره احتمال اجماع با دو فراکسیون دیگر و دادن لیست مشترک در انتخابات هیئت رئیسه گفت: فراکسیون امید سال گذشته لیست مشترکی با دو فراکسیون دیگر داد اما با بدعهدی مواجه شد که خروجی آن کاهش اعضای فراکسیون امید در هیئت رئیسه بود.

به همین دلیل دغدغه اکثر اعضای فراکسیون امید آن است که در این باره دقت نظر بیشتری صورت گیرد تا شاهد تکرار بداخلاقی‌های سال گذشته نباشیم. او در عین حال گفت: البته باز هم همه گزینه‌ها روی میز است و ما هیچ تفاهمی را رد نمی‌کنیم کمااینکه سه عضو فراکسیون امید یعنی آقایان وکیلی، فتحی و حضرتی مسئول رایزنی با دو فراکسیون دیگر برای انتخابات هیئت رئیسه شدند. البته ما گزینه‌های دیگر یعنی دادن لیست مستقل را هم مدنظر داریم. همه چیز منوط به تصمیم‌گیری مجمع عمومی فراکسیون و ارائه گزارش افراد مأمور برای رایزنی با سایر فراکسیون‌ها است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر