کد خبر: 44015
A

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن روز دوشنبه در واکنش به اظهارات ضد ایرانی وزیر امور خارجه آمریکا تأکید کرد که ایران مقابل سیاست های جدید ترامپ متحد و یکپارچه است.

به گزارش دیده بان ایران، حمید بعیدی نژاد در اینستاگرام نوشت: محققان و اندیشکده های مطالعات امنیت بین‌المللی در همان دقایق اولیه بعد از سخنرانی وزیر خارجه آمریکا با تعجب و نوعی مضحکه، سیاست اعلام‌شده‌ دولت آمریکا مقابل ایران را توهم و تحقق آن را غیرممکن خواندند.

بعیدی نژاد در این خصوص نوشت: دولت ترامپ در یک سال و نیم گذشته خیلی تلاش کرد که جوهر اصلی نفرت خود نسبت به برجام را به دلیل اینکه می‌دانست مورد مخالفت صریح جهانی قرار می‌گیرد، ظاهر نسازد و آن را با عباراتی مانند ضرورت اصلاح برجام 'در برخی زمینه‌های مشخص' بپوشاند. اما امروز که به آخر خط رسید آن را رو کرد: سیاست غنی‌سازی صفر.


وی تصریح کرد: پذیرش غنی‌سازی مهم‌ترین دستاورد برجام و اساس محوری آن توافق است و تنها تغییر سیاست دولت اوباما در پذیرش غنی‌سازی بود که آغاز مذاکرات برجام را باعث گشت.
سفیر ایران در لندن افزود: بازگشت به سیاست گذشته 'غنی‌سازی صفر' به این معناست که برجام ازنظر آمریکا اصلاً قابل اصلاح هم نیست. تمامی برجام بر محور اساسی انجام غنی‌سازی نوشته‌شده است و امکان ندارد برجام را بتوان منهای برنامه غنی‌سازی حتی اصلاح کرد.
وی ادامه داد: دولت ترامپ امروز بجای آنکه سیاست جدیدی را اعلام کند بیش از همه‌وقت خوی استکباری و متوهم آمریکا را به نمایش گذاشت.
بعیدی نژاد تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران در مردود دانستن سیاست جدید دولت ترامپ متحد و یکپارچه است.
کمتر از دو هفته پیش، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با نادیده گرفتن تمام تعهدات خود نسبت به برجام، به‌صورت یکجانبِه از توافق هسته ای خارج شد.


 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر