کد خبر: 44104
A

براساس اعلام جمعیت صهیونیستی "احیاه"، در این هدیه که تابلویی از بخش قدیمی قدس اشغالی است و به دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی اعطا شده، مسجد "قبه الصخره" با معبد ادعایی سلیمان جایگزین شده است. مسجدالاقصی نیز در این تصویر دیده می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  براساس اعلام جمعیت صهیونیستی "احیاه"، در این هدیه که تابلویی از بخش قدیمی قدس اشغالی است و به دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سرزمین های اشغالی اعطا شده، مسجد "قبه الصخره" با معبد ادعایی سلیمان جایگزین شده است. مسجدالاقصی نیز در این تصویر دیده می‌شود.

به گفته یکی از کارشناسان این سازمان یهودی، دعوت از سفیر آمریکا و اعطای چنین هدیه‌ای به وی به هدف تمجید از او به دلیل انتقال سفارت این کشور به قدس اشغالی صورت گرفته و فریدمن از این هدیه با روی باز استقبال کرده است.

تصویر اصلی مسجد الاقصی و قبه الصخره

رژیم صهیونیستی سال‌هاست به دنبال ساخت معبد ادعایی سلیمان در محل قبه الصخر و مسجد الاقصی است.

صائب عریقات، دبیرکل سازمان آزادیبخش فلسطین، نیز در واکنش به این اقدام صهیونیست‌ها گفت: لبخند سفیر آمریکا هنگاهی که این تصویر را در دست داشت هیچ توجیهی ندارد. اقدامات پست آمریکا تا کی می‌خواهد بدون واکنش جدی عرب‌ها و مسلمان ادامه یابد. آنها به قبله اول مسلمانان حمله کرده‌اند و این جنگ را به یک جنگ مذهبی بدل کرده‌اند.

سفارت آمریکا نیز در پاسخ ادعا کرد که سفیر از محتوای این تصویر اطلاع نداشته است. در این بیانیه آمده است: سیاست آمریکا کاملا مشخص است ما از وضعیت فعلی حرم شریف حمایت می‌کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر