کد خبر: 45059
A

لری کادلو، مدیر شورای اقتصاد ملی دولت آمریکا یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان کانادا را به بیان اظهارات دو قطبی درباره سیاست تجاری ایالات متحده متهم کرده و گفت ترامپ مجبور شد حمایتش را از بیانیه مشترک پس بگیرد زیرا جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا "به ما از پشت خنجر زد."

مدیر شورای اقتصاد ملی دولت ترامپ تاکید کرد، جاستین ترودو در سخنانی که در کنفرانس خبری بعد از خروج رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح کرد در واقع به آمریکا خنجر زد.

به گزارش دیده بان ایران به نقل از ایسنا، لری کادلو، مدیر شورای اقتصاد ملی دولت آمریکا یکشنبه در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان کانادا را به بیان اظهارات دو قطبی درباره سیاست تجاری ایالات متحده متهم کرده و گفت ترامپ مجبور شد حمایتش را از بیانیه مشترک پس بگیرد زیرا جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا "به ما از پشت خنجر زد."

کادلو گفت: او یک کنفرانس خبری برگزار کرد و گفت آمریکا توهین کرده است. او گفت کانادا باید روی پای خودش بایستد. او گفت که ما مشکل تعرفه‌ها هستیم. قسمت نادرست این جمله این است که آنها تعرفه‌های هنگفتی تحمیل کردند. مساله این است. این در واقع نوعی خنجر زدن است. این اقدامات کانادا خیانت‌آمیز است.

در پی نشست رهبران گروه هفت، نخست‌وزیر کانادا در یک کنفرانس خبری از تعرفه‌های آمریکا انتقاد کرد و گفت کانادا اجازه نمی‌دهد کسی برایش امر و نهی کند. اندکی پس از خروج ترامپ از نشست برای سفر به سنگاپور و دیدار با رهبر کره‌شمالی، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیام‌هایی توئیتری از نخست‌وزیر کانادا به سختی انتقاد کرد.

ترامپ در پیام توئیتری خودش نوشت: "طبق اظهارات نادرست جاستین ترودو (نخست‌وزیر کانادا) در کنفرانس خبری‌اش و این حقیقت که کانادا تعرفه‌های سنگینی علیه کشاورزان، کارگران و شرکت‌های آمریکایی اعمال کرده است، من از نمایندگان آمریکا خواستم تا اعلامیه مشترک را تایید نکنند و همزمان ما روی تعرفه‌های خودروهایی که همچون سیل به سوی بازار آمریکا جاری می‌شوند، کار می‌کنیم!"

ترامپ همچنین نخست‌وزیر کانادا را "بسیار متقلب و ضعیف" توصیف کرد.

مشاور اقتصادی دونالد ترامپ همچنین نخست‌وزیر کانادا را به تضیعف رئیس‌جمهوری آمریکا در آستانه دیدار با رهبر کره‌شمالی متهم کرد و گفت: رئیس‌جمهوری آمریکا اجازه نمی‌دهد نخست‌وزیر کانادا چیزی را به او تحمیل کند. او در مذاکره با کره‌شمالی هیچگونه ضعفی نشان نخواهد داد. کیم روی ضعف آمریکا را نخواهد دید.

رئیس‌جمهوری آمریکا در ادامه جنگ لفظی با نخست‌وزیر کانادا امروز دوشنبه از سنگاپور تاکید کرد "وقتی ترودو مورد انتقاد قرار گرفت رفتارهای آزاردهنده‌ای نشان داد."

ترامپ همچنین در توئیتی نوشت "تجارت منصفانه‌ای که متقابل نباشد، باید آن را تجارت احمقانه دانست."

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر