کد خبر: 45105
A

واشنگتن تایمز ادعا کرده است که در صورت توافق سران کره شمالی و امریکا، ممکن است پیونگ یانک اطلاعاتی که در مورد برنامه هسته ای ایران دارد را در اختیار واشنگتن قرار دهد.

دیده بان ایران دیدار سران کره شمالی و آمریکا برگزار شد. آنها نخستین دور جلسات محرمانه را برگزار کردند. 

سال گذشته تنش میان واشنگتن و پیونگ یانگ به شدت بالا رفته بود تا جایی که دو طرف یکدیگر را به جنگ تهدید کردند.

آخرین اخبار از این ملاقات به صورت لحظه به لحظه در زیر می آید:

دیدار محرمانه در ۳۸ دقیقه

کاخ سفید اعلام کرده که دیدار خصوصی دونالد ترامپ و کیم جونگ اون در مجموع ۳۸ دقیقه طول کشیده است.اگر زمان ترجمه مکالمات را در نظر بگیریم این دیدار نسبتا بسیار کوتاه بوده است.

 

آیا شهروندان کره شمالی از این اجلاس باخبرند؟
 
 

برگزاری دیدار میان رهبران کره شمالی و آمریکا در رسانه‌های دولتی کره شمالی گزارش شده است که به خودی خود اتفاق قابل توجهی محسوب می‌شود.

با این همه بعید است کسی از میان اهالی این کشور رسانه‌های آزاد مثلا بی‌بی‌سی را ببیند. سازمان گزارشگران بدون مرز کره شمالی را بسته ترین کشور جهان در فهرست آزادی مطبوعات و رسانه‌ها معرفی کرده است.

دیده بان ایران: تمام اخبار در این کشور از طریق رسانه‎های دولتی منتشر می‌شوند و شهروندان برای خواندن، شنیدن، یا دیدن مخفیانه اخبار بین المللی زندانی می شوند.

 
گزارش سی‌ان‌ان از دیدار دو رهبر  :

از جمله مقام‌های کره‌ای که در این نشست حاضر هستند، می‌توان به کیم یونگ چول اشاره کرد که از دیپلمات‌های ارشد  پیونگ‌یانگ است و در اوایل ژوئن با ترامپ دیدار کرده و نامه کیم جونگ اون را به رییس‌جمهوری آمریکا تحویل داد. ری یونگ هو، وزیر امور خارجه کره‌شمالی و ری سو یونگ، از اعضای ارشد حزب حاکم این کشور هم در این نشست حاضر هستند

 

در جلسه ی مجدد سران مقامات دو کشور از جمله بولتون نیز حضور دارند

 
 

واشنگتن تایمز ادعا کرده است که در صورت توافق سران کره شمالی و امریکا، ممکن است پیونگ یانک اطلاعاتی که در مورد برنامه هسته ای ایران دارد را در اختیار واشنگتن قرار دهد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر