کد خبر: 45347
A

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تذکرات کتبی نمایندگان در یک سال گذشته (سال دوم فعالیت مجلس دهم) ۲۹۱۲ عدد بوده، گفت که از این میان ۵۴۳ تذکر کتبی مربوط به رییس‌جمهور بوده است.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی‌اصغر یوسف‌نژاد اظهار کرد: در سال دوم فعالیت مجلس دهم یعنی از هفتم خرداد ماه سال ۹۶ تا ۲۲ خرداد سال ۹۷ نمایندگان ۲۹۱۲ تذکر کتبی به رییس‌جمهور و وزرا داشتند که ۵۴۳ تذکر معادل ۱۸.۶ درصد مربوط به رییس‌جمهور و ۲۳۰۰ تذکر مربوط به ۱۸ وزارتخانه بوده است که طبق ماده ۲۰۸ آیین‌نامه داخلی مجلس در حوزه وظایف رییس‌جمهور و وزرا بوده و پس از قرائت بخشی از تذکر در صحن علنی مجلس به دستگاه‌های مربوطه ارجاع شده است.

وی اضافه کرد: در میان وزارتخانه‌ها، جهاد کشاورزی با ۳۲۷ تذکر، راه با ۳۱۵ تذکر، کشور با ۲۶۲ تذکر، نیرو با ۲۱۹ تذکر و اقتصاد با ۲۰۴ تذکر پنج وزارتخانه اول بودند که بیشترین تذکرات را به خود اختصاص دادند.

یوسف‌نژاد یادآور شد: همچنین وزارتخانه‌های اطلاعات با ۲۴ تذکر، دفاع با ۳۵ تذکر، دادگستری با ۴۹ تذکر، ورزش با ۵۶ تذکر و ارتباطات با ۶۲ تذکر پنج وزارتخانه‌ای بودند که کمترین تذکرات کتبی نمایندگان به آنها اختصاص یافته است.

این عضو هیات رییسه مجلس اظهار کرد:‌ اگر سال گذشته تقریبا مجلس ۱۰۰ جلسه علنی داشته روزانه ۳۰ تذکر کتبی نمایندگان قرائت شده و این نشان دهنده این است که دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها باید برای انجام وظیفه و ارتباط با نمایندگان تلاش بیشتری داشته باشند.

نماینده مردم ساری در مجلس با بیان اینکه قسمت عمده‌ای از تذکرات کتبی نمایندگان مربوط به مسائل و دغدغه‌های محلی است که به ادارات کل، سازمان‌های استانی و شهرستانی بر می‌گردد، خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از تذکرات کتبی مربوط به سازمان‌های وابسته یا مرتبط با وزارتخانه‌ها و رییس‌جمهور است و بخشی به سازمان‌های ملی مثل تامین اجتماعی، اوقاف، گردشگری، محیط زیست، بانک مرکزی، مخابرات، دامپزشکی، سازمان جنگل‌ها، دانشگاه‌ها، دخانیات، استاندارد، حوزه هنری، شرکت بخش پالایش، توزیع برق و برق منطقه‌ای بر می‌گردد که چون در سطح ملی وزارتخانه ندارند برخی مسائل منجر به تذکر کتبی نمایندگان می‌شود./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر