کد خبر: 45392
A

مسئله حفظ وحدت داخلی از اول انقلاب موضوعی تأکید‌شده از سوی حضرت امام خمینی (ره) و بعد از ایشان تأکید‌شده از سوی مقام معظم رهبری بوده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، بر شناسایی عوامل نفوذی که در نهادهای انقلابی، با نقاب انقلابی‌گری عملا فرمایش‌های رهبری را بی‌اثر می‌کنند، تأکید کرد.

به گزارش دیده بان ایران، حجت‌الاسلام مجید انصاری با اشاره به فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت حفظ وحدت میان مردم و مسئولان، اظهار کرد: مسئله حفظ وحدت داخلی از اول انقلاب موضوعی تأکید‌شده از سوی حضرت امام خمینی (ره) و بعد از ایشان تأکید‌شده از سوی مقام معظم رهبری بوده است.

او ادامه داد: هر عقل سلیمی بر ضرورت قطعی این مسئله تأکید می‌کند و اذعان دارد که باید وحدت در جامعه حفظ شود؛ به‌ویژه در شرایط کنونی که کشور از جهات مختلف دارای مشکلاتی است و دشمنان ما طمع کرده‌اند و به دنبال اختلاف‌افکنی در صفوف مردم و مسئولان هستند.

انصاری ادامه داد: هیچ شکی در ضرورت حفظ وحدت به‌عنوان یک موضوع حیاتی نیست؛ اما در کمال تأسف همواره جریان مدعی انقلابی‌گری و حمایت و پشتیبانی از ولایت فقیه در عمل سعی کرده است تا این توصیه مهم را نادیده بگیرد. این جریان با شیوه‌های مختلف به دنبال ایجاد تفرقه میان جریان‌های مختلف سیاسی بوده است؛ حتی اقداماتی در راستای تفرقه‌افکنی میان مسئولان مختلف و نهادها داشته است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به مدیحه‌سرایی‌هایی که در دو سال اخیر در نماز عید فطر صورت گرفت است، گفت: این مسئله، عید فطر را که مظهر و نماد همه مسلمانان و روزه‌داران است، به‌ نوعی همایش جناحی و حزبی تبدیل می‌کند. این تفرقه‌افکنی فراتر از یک شعرخوانی است. اگر در یک سال گذشته به مجموعه تیترهای خبری و تحلیل‌های سیاسی چند خبرگزاری و سایت معروف و شناخته‌شده نگاه کنید، تفاوت چندانی با تیترهای رسانه‌های ضد انقلاب و منافقین و اسرائیلی‌ها نداشته و ندارد.

انصاری گفت: در این شرایط حساس مدام اسرائیلی‌ها، آمریکایی‌ها و منافقین علیه ایران هستند و از ابتدای دولت یازدهم تا امروز سعی کرده‌اند تا دولت را تضعیف کنند، میان مردم ناامیدی ایجاد کنند و سعی کرده‌اند به بیت رفیع حضرت امام (ره) توهین و آنها را تخریب کنند. در دو مصاحبه‌ای که یکی از همین خبرگزاری‌ها که از بیت‌المال تأمین می‌شوند، انجام داده، شاهد بودیم علیه مؤسسه نشر آثار امام و مرقد امام مطالبی مطلب منتشر کردند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه چنین اقداماتی را نشانه نفوذ عناصر دشمن در این نهادها و رسانه‌ها می‌دانم، ادامه داد: خیلی خوش‌باوری خواهد بود که فکر کنیم این مدل تخریب‌ها ناشی از کج‌‌سلیقگی سیاسی است. نشانه‌های دیگر نفوذ سرویس‌های جاسوسی دشمنان را در نهادها در چند سال گذشته دیدیم که بعضا فاجعه‌آمیز هم بوده و بعضی از آنها هم در زندان هستند.

او ادامه داد: من فکر می‌کنم ضمن تأکید و توصیه به مردم برای مراقبت از این نفوذها، دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما و همچنین نیروهای مسلح باید دقت مضاعفی برای شناسایی عوامل نفوذی که در این نهادها و با نقاب انقلابی‌گری عملا فرمایش‌های مقام معظم رهبری را بی‌اثر می‌کنند، انجام دهند. چنین افرادی پیشتاز تخریب سخنان رهبری هستند و اثرات منفی در جامعه می‌گذارند./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر