کد خبر: 45906
A

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: کمیسیون امنیت ملی به موضوع اعتصاب کسبه بازار ورود خواهد کرد و جلسه‌ای به این ‌منظور خواهیم داشت.

به گزارش دیده بان ایران؛ حشمت‌الله فلاحت‌پیشه نماینده اسلام آباد غرب که دیروز طی انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به ریاست این کمیسیون انتخاب شد، به برنامه‌هایش برای این کمیسیون اشاره کرد  و گفت: در جلسه فردا برنامه‌هایی را که دوستان مدنظر دارند مطرح خواهند کرد اما تلاش کلی این است که کارها را موضوعی پیش ببریم و کمیسیون امنیت ملی در موضوعاتی که مرتبط با منافع ملی است ورود کند.

او ادامه داد: موضوعات مختلفی در این رابطه مطرح است از جمله مباحث اقتصادی اخیر که شکل گرفته و دغدغه‌هایی که مردم دارند. کمیسیون امنیت ملی با مسئولان مربوطه در این خصوص جلسه برگزار می‌کند و وارد بحث می‌شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص اولین موضوعی که در این کمیسیون لازم است که بررسی شود، گفت: موضوع اجرای برجام در شرایط کنونی مهمترین موضوعی است که باید در حال حاضر به آن پرداخت. جنبه‌های اقتصاد داخلی متأثر از برجام با توجه به دغدغه‌هایی که در حال حاضر مردم دارند و مسائل بین المللی در این اوضاع که شرایط خاص خود را دارد، قابل بررسی است.

فلاحت پیشه در خصوص سفرهای خارجی نمایندگان، تاکید کرد: من معتقد به دید کارشناسی و کاربردی هستم و اعتقاد به دیپلماسی پارلمانی هم دارم. ولی معتقدم که بخشی از این سفرها اثر عملی در حوزه‌های مدنظر کشور مانند تنش‌زدایی، دیپلماسی پارلمانی، اقتصاد خارجی و ... ندارد و این مواردی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. در کمیسیون امنیت ملی هر سفر خارجی را که بخواهد صورت بگیرد قبول نمی‌کنیم و باید گزارش عملیاتی سفر اعلام شود.

او با اشاره به اعتصاب کسبه بازار گفت: کمیسیون امنیت ملی در این موضوع ورود خواهد کرد و جلسه‌ای به‌منظور بررسی این اعتصاب خواهیم داشت./اعتمادانلاین

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر