کد خبر: 46008
A

دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی با بیان اینکه وزارت علوم و وزارت دادگستری رایزنی‌های خود را درباره احکام صادر شده برای دانشجویان بازداشت شده در دی ماه سال گذشته آغاز کرده‌ است، تاکید کرد: ما امیدواریم که در مرحله تجدیدنظر، این احکام شکسته شده و مورد بازنگری قرار گرفته و منجر به تبرئه دانشجویان شود چراکه قرار بر این بود که برای دانشجویان بازداشت شده در حوادث دی ماه سال قبل، پرونده‌سازی نشود.

به گزارش دیده بان ایران؛ شهیندخت مولاوردی درخصوص برنامه‌های دولت برای صیانت از حقوق شهروندی و تصویب لوایح اجتماعی گفت: دولت درخواست‌های خود برای در دستور قرار دادن لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان را مطرح کرده که با آن موافقت شده است. 

وی ادامه داد: درحال رایزنی با قوه قضاییه درخصوص لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت هستیم. این لایحه هم‌اکنون روی میز رئیس قوه قضاییه است و ایشان باید آن را تایید کرده تا به دولت بیایید و سپس به مجلس ارسال شود. 

این عضو دولت دوازدهم در واکنش به صدور احکام سنگین قضایی برای دانشجویان بازداشت شده در حوادث دی ماه اظهار داشت: هم وزارت علوم و هم وزارت دادگستری رایزنی‌های خود را در این باره آغاز کرده‌اند. این احکام، احکام دادگاه‌های بدوی بوده و ما امیدواریم که در مرحله تجدیدنظر، احکام شکسته شده و مورد بازنگری قرار گرفته و منجر به تبرئه دانشجویان شود چراکه قرار بر این بود که برای دانشجویان بازداشت شده در حوادث دی ماه سال قبل، پرونده‌سازی نشود. /ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر