کد خبر: 46021
A

یک مدرس حوزه علمیه قم گفت: روحانی باید با شفافیت مسائل کشور را با مردم مطرح کند و از کانون‌های قدرت و فعالان سیاسی و اقتصادی بخواهد که دولت را کمک کنند و چوب لای چرخ آن نگذارند چرا که با این کارها مشکلی حل نمی‌شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ آیت‌الله محسن غرویان در پاسخ به این پرسش که با توجه به وضعیت اقتصادی داخل کشور و تحریم‌های جدید اعمال شده از سوی آمریکا، اگر جای رییس‌جمهور بود چه برنامه‌ای برای کنترل این وضعیت داشت، اظهار کرد: نکته اول این است که مسائل کشور را یک نفر مثل رییس‌جمهور یا یک عامل به نام دولت نمی‌تواند حل کند چون کشور قوای متعدد دارد و نیروها و کانون‌های قدرت، متعدد هستند پس در مسائل سیاسی و قدرت‌های اقتصادی این کانون‌ها باید با هم هماهنگ شوند تا مشکلات کشور کمتر شود یا به حل مسائل نزدیک‌تر شویم.

وی افزود: من اگر جای روحانی باشم،‌ می‌آیم و شفاف مسائل کشور را با مردم مطرح می‌کنم و از کانون‌های قدرت و فعالان سیاسی و اقتصادی تقاضا می‌کنم که دولت را کمک کنند و چوب لای چرخ آن نگذارند؛ چرا که بخواهیم یا نخواهیم دولت تا پایان دوره‌اش حداقل سه سال مهلت دارد و اینکه بخواهیم کار دولت را عقب بیندازیم مشکلی را حل نمی‌کند.

غرویان با بیان اینکه اگر جای روحانی بود جلسه‌ای با روسای قوا و نهادهای سیاسی چون شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار می‌کرد، گفت: می‌کوشیدم با برگزاری این جلسه و با استفاده از افکار عمومی و رای اکثریت راه‌حل بهتری را برای برون‌رفت از این وضعیت انتخاب کنم و همه نیز به آن مستلزم شوند.

این مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به وضعیت سیاست خارجی، اظهار کرد: در مورد سیاست خارجی هم باید گفت که به هر حال دولتمردان ما در این زمینه سیاستگذار هستند و ما چه با سیاست‌های آنان مخالفت داشته باشیم و چه موافق باشیم،‌ فعلا کار بر عهده رییس‌جمهوری، وزیر خارجه و امثال آنان است و نمی‌توان منکر نقش آنان در این زمینه شد پس بهتر است یک نوع همدلی و همصدایی در مورد سیاست خارجی نیز وجود داشته باشد.

غرویان تاکید کرد: من معتقد به گفت‌وگو هستم و امروز ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که راه‌حل‌های سیاسی و گفت‌وگو می‌تواند مشکلات را حل کند پس با حالت‌هایی مانند جنگ، توهین و فحاشی به یکدیگر و پی گرفتن رفتارهای تند و خشن مساله‌ای حل نمی‌شود. ما امروز شاهدیم که حتی کره شمالی هم با آن همه تقابل با آمریکا پای میز مذاکره با این کشور نشسته است.

وی در پایان گفت: به هر حال انسان‌ها و دولت‌ها حالات‌شان متغیر است و وجهه‌ای ندارد که ما همیشه خود را در حالت جنگ با دنیا قرار دهیم چرا که راه‌حل‌های سیاسی و حکیمانه‌ای هم وجود دارند که باید از آنها برای حل مشکلات استفاده کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر