کد خبر: 46608
A

هجمه‌های فلج‌کننده امریکا در کوتاه‌مدت اگر نتواند تاثیری بر ایران بگذارد در میان مدت و بلندمدت به نفع جمهوری اسلامی است، در کوتاه‌مدت اگر تحلیل این باشد که هجمه‌ها تاثیر نمی‌گذارد، آیا در کوتاه‌مدت تضعیف دولت و ناپایداری‌سازی دولت به نفع ماست یا به نفع دشمن است؟

به گزارش دیده بان ایران؛ روزنامه اعتماد به نقل از عباس سلیمی نمین نوشت: متاسفانه برخی گروه‌ها و جریانات در درون طیف اصولگرا وجود دارند که نه تنها تحلیل درستی از شرایط کنونی ندارند بلکه شرایط کنونی را بهترین فرصت برای عبور از دولت کنونی می‌دانند.

طبیعتا ما در این زمینه یک ضعف اساسی در تحلیل می‌بینیم. ما در شرایطی نیستیم که بی‌ثباتی در دولت را ایجاد کنیم بلکه در کوتاه‌مدت باید یک انسجام در کشور داشته باشیم. هجمه‌های فلج‌کننده امریکا در کوتاه‌مدت اگر نتواند تاثیری بر ایران بگذارد در میان مدت و بلندمدت به نفع جمهوری اسلامی است، در کوتاه‌مدت اگر تحلیل این باشد که هجمه‌ها تاثیر نمی‌گذارد، آیا در کوتاه‌مدت تضعیف دولت و ناپایداری‌سازی دولت به نفع ماست یا به نفع دشمن است؟ 

قطعا تحلیل برخی گروه‌های اصولگرا تحلیل غلط و منطبق با واقعیت‌های صحنه بین‌الملل و صحنه داخلی نیست. من نامه سردار سلیمانی را ناشی از فهم دقیق ایشان از شرایط و مسائل بین‌المللی و دقیقا در راستای سیاست‌های تبیینی رهبر معظم انقلاب می‌دانم. انتقاد من بیش از آنکه به این افراد جوساز و هتاک باشد، متوجه کسانی است که جرات ندارند در برابر این جوسازی‌ها واکنش نشان دهند. امروز بنده نوعی راحت طلبی سیاسی میان نیروهای اصولگرا می‌بینم که می‌گویند نیازی به برخورد با افراد هتاک نیست. این راحت طلبی موجب شده تا افراد هتاک میدان‌دار تحلیل‌گری در جریان اصولگرایی شوند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر