کد خبر: 47726
A

نماینده مردم رشت درمجلس دهم شورای اسلامی افزود: گردشگر داخلی به دلیل گرانی سفر و نزدیکی قیمت سفرهای داخلی به خارجی و برند بودن این سفرها، مسافرت به خارج را انتخاب می‌کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی، در صفحه خود در اینستاگرام با انتقاد از گرانی سفر در کشور، مطرح کرد: برای رونق گردشگری باید پیش از آنکه به دنبال جذب گردشگر خارجی باشیم گردشگر داخلی را حفظ کنیم این درحالی است به دلیل گرانی سفرهای داخلی ترجیح گردشگر استفاده از سفرهای خارجی است.

نماینده مردم رشت درمجلس دهم شورای اسلامی افزود: گردشگر داخلی به دلیل گرانی سفر و نزدیکی قیمت سفرهای داخلی به خارجی و برند بودن این سفرها، مسافرت به خارج را انتخاب می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات لازم برای ترغیب مردم به سفرهای داخلی، بیان کرد: مسئولان گردشگری باید با ارزان کردن سفر در داخل تمایل و گرایش مردم را به سمت سفرهای داخلی سوق دهند؛ فراهم کردن بسترهای مناسب برای سفر در داخل یکی از این راه‌ها است به تازگی برخی ممنوعیت‌ها برای برپایی چادرهای مسافتی در شهرها ایجاد شده بنابراین مسافران ناچارند از مراکز اقامتی گران استفاده کنند در اثر اینگونه تصمیمات مسافران عطای سفر را به لقایش می‌بخشند؛ نباید حق انتخاب را از مردم گرفت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه وقتی هزینه سفر داخلی و خارجی یکسان است افراد ترجیح می‌دهند تجربه سفر به سایر کشورها را تجربه کنند، اظهار کرد: ارزان کردن سفرهای داخلی و از سوی گران کردن سفرهای خارجی می‌تواند گردشگری داخلی را رونق بخشد.

عضو فراکسیون میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سفر، عنوان کرد: مردم به مشارکت در سفرهای زمینی به دلیل مسائل ترافیکی، استاندارد نبودن جاده‌ها و آمار بالای تصادفات تمایلی ندارند از سوی دیگر در سفرهای هوایی نیز نبود امنیت و تاخیرهای طولانی‌مدت، در خطوط ریلی مسائلی مانند تهیه بلیط و اختلال‌های موجود باعث شده موانع بسیاری در سفرهای داخلی ایجاد کرده است. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر