کد خبر: 47808
A

مرتضی حاجی، وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات گفت: خدا را شکر که آقای سیف تغییر کرد و رییس‌سازمان برنامه و بودجه نیز باید جز اولین گزینه‌ها برای تغییر باشد.

به گزارش دیده بان ایران؛ مرتضی حاجی، وزیر آموزش و پرورش دولت اصلاحات و عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان درباره تغییر رئیس کل بانک مرکزی گفت: آقای سیف باید زودتر عوض می‌شد ولی با تاخیر این کار انجام شد البته خدا را شکر که این تغییر صورت گرفت.

وی در پاسخ به این سوال به نظر شما بعد از سیف کدام یک از اعضای تیم اقتصادی باید تغییر کند، گفت: رئیس سازمان برنامه و بودجه علی‌ القاعده جزو  اولین گزینه‌هایی است که باید تغییر کند، اما بخشی از این اتفاقات چندان به اشخاص ربط ندارد و جای امیدواری نیست با رفت و آمدها تغییر چندانی اتفاق بیفتد.

حاجی با بیان اینکه بخشی از اتفاقات، برنامه‌های از پیش طراحی شده از جانب مخالفان دولت و یا مخالفان نظام است، افزود: در اینجا بیشتر دستگاه‌های امنیتی در پیدا کردن عوامل این نابسامانی نقش دارند و دسنگاه قضایی باید رسیدگی کند اما تغییرات در کابینه هم در کوتاه مدت باعث تشفی خاطر مردم می‌شود.

وزیر دولت اصلاحات تاکید کرد: همه نابسامانی‌های نرخ ارز و سکه ناشی از تدابیر مسئولان نیست بلکه مقداری از آن روانی است، بخشی تقصیر افرادی است که دنبال سودجویی آنی هستند و برخی ممکن است به قصد تخریب به این بازارها ورود کنند.

وی افزود: طبعا سیاست دولت در تنظیم روابط با دیگر کشورها در ایجاد یک فضای‌آرامش و اطمینان‌بخشی موثر واقع می‌شود و امیدواری را افزایش می‌دهد. وقتی جامعه نگران باشد، برای تثبیت وضعیت آینده خود به هر وسیله‌ای متشبث می‌شود اما مهم این است که دولت تلاش کند امیدواری را در جامعه پایدار نگه دارد و نگرانی‌ها را رفع کرده و تدبیر از خودش نشان دهد.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه از دولت انتظار داشتیم دولت «تدبیر و امید» باشد، خاطرنشان کرد:  امید را مردم با حضور در صحنه حفظ کردند اما تدبیری که باید این امید را تقویت و پایدار کند نیاز داریم. چالش‌های اقتصادی و سیاسی و توطئه‌ها وجود دارد و جمع بین اینها کار هنرمندانه‌ای است که امیدواریم از مدیران کشور بر بیاید./تسنیم

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر