کد خبر: 4833
A

سیدمحمد علی افشانی، استاندار فارس، در نشست هم‌اندیشی احزاب سیاسی فارس در شیراز که با حضور قائم‌مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در شیراز برگزار شد، گفت: «باید اعتراف کرد احزاب در کشور ما نه در قدرت و نه در نقد قدرت، در جایگاه خود نیستند و این یک اصل کاملا بدیهی است و نمی‌توان آن را کتمان کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران ، وی گفت: اما یک واقعیت را هم باید پذیرفت و آن اینکه وضعیت و شرایط امروز احزاب، به مراتب مطلوب‌تر از سال‌های گذشته است». استاندار فارس افزود: «البته ملاک نباید تعدد احزاب باشد بلکه باید چند حزب قدرتمند را که در لایه‌های اجتماعی نفوذ داشته و تأثیرگذار باشند، فعال کنیم».

 

افشانی تصریح کرد: «هرجا آزادی مطبوعات بیشتر باشد، فساد و اختلاس نیز کمتر خواهد بود و هرجا کمتر باشد، عکس این اتفاق روی خواهد داد». او گفت: «نباید در فضای مجازی که ایجاد شده، با احساسات مردم تجارت شود. امروز در شبکه‌های مجازی به هر شکل تجارت می‌کنند و این آسیبی است که در آینده مشکل‌ساز خواهد شد».

 

استاندار فارس افزود: «همه مشکلات کشور از آنجا شکل می‌گیرد که قدرت بر اخلاق تسلط پیدا می‌کند و این قدرت، وقتی یک شبکه مجازی هم در اختیار داشته باشد که بتواند با احساسات مردم بازی کند، مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند».

 

او به دستاوردهای دولت اشاره کرد و گفت: «دولت در شرایطی کشور را تحویل گرفت که هیچ ثبات بازاری وجود نداشت، اما در مدت سه سال و سه ماه که از عمر دولت گذشته، نرخ ارز بیشتر از پنج درصد تغییر نکرده است، که این به معنی ثبات بازار و اقتصاد است و کار ساده‌ای نیز نیست».

 

افشانی ادامه داد: «کسی که کار اقتصادی کرده، می‌داند تورم ٤٤درصدی را تک‌رقمی‌کردن، کار کمی نیست و در همین مدت کوتاه، توانستیم سهم ازدست‌رفته بازار نفت را به دست آوریم و امروز بیش از دو میلیون بشکه نفت صادر می‌کنیم که بیانگر توان اقتصادی مجموعه است». استاندار فارس افزود: «براساس آمار مرکز آمار ایران، نرخ بی‌کاری در سال ٩٢، ١٦,٨ بوده است که باوجود فشارها و مشکلات موجود، با حمایت دولت و تلاش‌های صورت‌گرفته، این عدد به ١٢.١ کاهش پیدا کرده است. همچنین صادرات شش‌ماهه اول امسال در فارس، ١٠٤ درصد بیش از مدت مشابه سال قبل رشد داشته است».
 
استاندار فارس، درباره خدمات ارائه‌شده از سوی دولت نیز گفت: «در‌حالی‌که از سال ١٣٤٤ تا سال ٩٢، در استان ٦٠٤ روستای بالای ٢٠ خانوار گازدار شده، در سه سال فعالیت دولت یازدهم، بیش از ٦٠٠ روستا از نعمت گاز بهره‌مند شدند و به مابقی نیز در دوسال آینده گازرسانی خواهد شد». 
 
افشانی بر رعایت حقوق انسان‌ها تأکید کرد و افزود: «رعایت حقوق مردم بسیار مهم است و در انتخابات سال گذشته نیز به فرمانداران تأکید کردم به قیمت جانتان هم شده، از حقوق مردم دفاع کنید و اگر فرد مخالفتان با یک رأی انتخاب شد، با افتخار سر خود را بالا بگیرید؛ اما اجازه ندهید با تقلب و با خریدوفروش رأی، به اسم رأی مردم کسی وارد مجلس شود». او ادامه داد: «من به یک جریان سیاسی وابسته‌ام، من یک اصلاح‌طلب ریشه‌دار هستم و همواره آن را با صدای بلند گفته‌ام. امکان ندارد رأی فردی را جابه‌جا کنم».

 

منبع: شرق

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر