کد خبر: 48531
A

الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس درباره رفع حصر نوشت: تصمیمات شورای عالی امنیت ملی مربوط به مسائل ضروری و مقطعی است، بنابراین اگر این شورا در مقطعی خاص به این تصمیم رسیده که لازم است میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای مدتی، موقتا محصور باشند، دلیل نمی‌شود تا به امروز بر همان مصوبه استناد شود.

به گزارش دیده بان ایران؛ الیاس حضرتی، نماینده تهران در مجلس نوشت: نکته حایز اهمیت این است که سوال آقای مطهری از وزیر دادگستری و متعاقبا رای مجلس اساسا له یا علیه اصل موضوع حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد نبود. بلکه تاکید موافقان این بود که سوال آقای مطهری وارد است و توضیحات وزیر در این رابطه قانع‌کننده نبوده و نمایندگانی که رای مخالف دادند نیز بر این انگشت گذاشتند که یا توضیحات وزیر را وارد می‌دانند یا باوجود وارد بودن موضوع سوال مطهری، این وزیر دادگستری نیست که باید پاسخگو باشد.

تاکید آقای مطهری بر این بود که چرا قوه قضاییه وظیفه خود را انجام نداده و گفتند لازم است دستگاه قضایی در این رابطه تصمیم‌گیری کند. این حرفی منطقی است که اگر کسی مرتکب جرم شده، چرا قوه قضاییه با آنها برخورد نمی‌کند.

نکته دیگر اینکه تصمیمات شورای عالی امنیت ملی مربوط به مسائل ضرورات و مسائل مقطعی است. اگر این شورای عالی در مقطعی خاص به این تصمیم رسیده که لازم است میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد برای مدتی، اضطرارا و موقتا محصور باشند، دلیل نمی‌شود تا به امروز بر همان مصوبه استناد شود. بنابراین وظیفه قوه قضاییه است که هرچه سریع‌تر با ورود به این پرونده، در این رابطه تصمیم قضایی بگیرد.

همچنین باید توجه داشته باشیم درحالی که برخی نمایندگان همواره نظرات‌شان درباره حصر را آشکار بیان کرده‌اند، بعضی از همکاران نیز ملاحظاتی دارند اما آنچه روز گذشته اتفاق افتاد این بود که نزدیک به 100 نفر از نمایندگان با پرچمی افراشته نظرشان درباره حصر را اعلام کردند./اعتماد

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر