کد خبر: 48697
A

سخنگوی شورای نگهبان درباره آخرین وضعیت تعیین رجل سیاسی هم بیان کرد: آنچه برعهده ما بود در قالب تعریف مصادیق رجل سیاسی انجام شد و در جزییات باید مجلس وارد شود. مجلس مشغول به بررسی این موضوع است و ما منتظر بررسی نهایی آنها هستیم.

به گزارش دیده بان ایران، عباسعلی کدخدایی پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک و یاد و خاطره شهدای خبرنگار را تبریک گفت.
 
وی درباره لایحه تامین مالی ترویسم گفت: عدم مغایرت این لایحه با شرع مقدس و قانون اساسی در جلسه شورای نگهبان مورد بررسی قرار گرفت.
 
سخنگوی شورای نگهبان از عدم تایید طرح اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس به دلیل سه مغایرت با قانون خبر داد و اظهار داشت: طرح منع بکارگیری بازنشستگان در جلسه شورای نگهبان هرچند در یک نوبت بررسی شد ولی نیازمند جمع‌بندی نهایی هستیم و سعی می‌کنیم نظر نهایی تا مهلت نهایی اعلام کنیم.
 
کدخدایی در پاسخ به این سوال که آیا شورای نگهبان نسبت به تخلفات مطرح شده برخی از نمایندگان در جلسه استیضاح وزیر کار و درخواست آنها برای دریافت امتیاز و رانت قصد ورود ندارد؟ خاطرنشان کرد: آنچه خلاف باشد و از سوی نمایندگان مطرح شود را در بررسی صلاحیت‌ها در دور بعد مدنظر خواهیم داد.
 
وی درباره وضعیت شهردار تهران پس از تصویب طرح منع بکارگیری بازنشستگان هم ابراز داشت: ما در مورد مصادیق اظهارنظر نمی‌کنیم. وقتی قانون تصویب می‌شود خود شامل مصادیقی است. اکر این مصوبه تایید نهایی شود شامل همه مصادیق است و اگر ناقص بلشد باید در مجلس اصلاح شود.
 
سخنگوی شورای نگهبان درباره آخرین وضعیت تعیین رجل سیاسی هم بیان کرد: آنچه برعهده ما بود در قالب تعریف مصادیق رجل سیاسی انجام شد و در جزییات باید مجلس وارد شود. مجلس مشغول بررسی این موضوع است و ما منتظر بررسی نهایی آنها هستیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر