کد خبر: 4890
A
جعفر زاده ایمن آبادی در گفت و گو با دیده بان ایران؛

«سه وزیر پیشنهادی آرای خوبی را از مجلس به دست می آوردند. مجلس دهم حرف کیلویی را قبول نمی کند. اما دولت روحانی باید پیشتر از اینها کابینه را تغییر می داد».

جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مجلس دهم در گفت و گو با خبرنگار دیده بان ایران پیش بینی می کند «سه وزیر پیشنهادی آرای خوبی را از مجلس به دست می آوردند. مجلس دهم حرف کیلویی را قبول نمی کند. اما دولت  روحانی باید پیشتر از اینها کابینه را تغییر می دادصالحی امیری و سلطانی فر که به عنوان گزینه وزارت فرهنگ ارشاد و ورزش معرفی شده است خیلی ها می گویند بدون حاشیه چندانی، رای اعتماد را کسب می کنند ولی درباره وزیر پیشنهادی اموزش و پرورش کمی تامل وجود دارد». 

 غلامعلی جعفرزاده ایمن ابادی به خبرنگار دیده بان ایران درباره رای اعتماد به سه وزیر پیشنهادی گفت: به نظر من، فضای خوبی برای این سه وزیر حاکم است ولی این موضوع را باید عنوان کنم که احتمال دارد برای وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش شرایط تغییر کند.

وی درباره وزیر پیشنهادی وزارت فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: به نظر من، صالحی امیری یک شخصیت فرهنگی است و سابقه فرهنگی بسیار خوبی را در کارنامه خود دارد کتابهای و تحلیل های خوبی را در این زمینه انجام داده است که نمی توان به راحتی از انها عبور کرد.

این نماینده مجلس افزود: صالحی امیری یک شخصیت کاملا فرهنگی دارد که نظرات فرهنگی قابل قبولی نیز دارد و از روحانی انتظار می رفت که از اول اقای صالحی امیری را بعنوان وزارت فرهنگ معرفی میکرد نه اقای جنتی.

جعفرزاده ایمن ابادی  درباره بودجه وزات فرهنگ گفت: 16 درصد از کل بودجه اختصاص به این وزارتخانه اختصاص داده می شود و ما نباید از این 16 درصد انتظار خاصی داشته باشیم و ما نباید اجازه بدهیم هر کسی از را می رسد نظر بدهد و وزارتخانه نیز طبق ان نظر کارهای خود را اجرا کند.

وی افزود: به نظرمن، فضای فرهنگ در جامعه فضای خوبی است و نظر شخصی دادن عیبی ندارد ولی اعمال آن اشکال دارد و دور از انتظار است .

این نماینده مجلس تصریح کرد: رئیس جمهور گزینه بسیار خوبی را برای وزارت ورزش معرفی کرد و انتظار می رود این وزیر هم رای خوبی را بیاورد.

جعفرزاده درباره حساسیتی که برخی از نمایندگن به دانش آشتیانی دارند گفت: این مجلس حرف کیلویی قبول نمی کند و باید حرف اصولی و قانونی زده شود. به نظر من، اکنون دانش آشتیانی زیر ذره بین است به دلیل اقدامی بود که اقای نجفی انجام داد. معتقدم هر سه گزینه رئیس جمهور با رای بالای مجلس انتخاب می شوند.البته دولت باید زودتر کابینه را تامین می کرد. 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

ارسال نظر