کد خبر: 4927
A

نماینده مردم اردکان با اشاره به مشکلات متعدد زندان های کشور بخصوص کمبود فضا گفت: با لحاظ قوانین، امکان طرد زندانیان اتباع بیگانه از کشور فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران ، محمدرضا تابش در دیدار مدیرکل و معاونین زندان های استان یزد با اشاره به اینکه استان یزد از گذشته موصوف به دارالعباده است ولی اکنون در معرض هجمه ها و آسیب های اجتماعی متعددی قرار گرفته است گفت: در جامعه اسلامی که افتخار می کند پیرو ائمه اطهار و روش و منش آن بزرگواران است نباید شاهد چنین معضلاتی باشیم.

وی تصریح کرد: توجه عملی مسئولان به آموزه های دینی، ضمن تقویت اعتماد بین مردم و حاکمیت؛ زمینه بروز بسیاری از این مشکلات را در جامعه از بین خواهد برد.

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: تغییر رویکرد سازمان زندان ها در سالهای اخیر مثبت و حائز اهمیت است که زندانی را به عنوان یک معلول محسوب می کند و باید به بررسی و رفع علت آن از جمله بیکاری و فقر پرداخت.
نماینده مردم اردکان عنوان داشت: در مجلس دهم مطالعات خوبی در خصوص مجازات اعدام قانون مبارزه با مواد مخدر در حال انجام است تا با لحاظ موازین شرعی، عرفی و فرهنگی؛ این مجازات به نحو شایسته اصلاح شود.
تابش در بخش دیگری از سخنانش به زندانیان اتباع بیگانه که عمدتا بدلیل جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند اشاره کرد و گفت: باید با لحاظ قوانین موجود امکان طرد بسیاری از آنها به کشورهای شان فراهم گردد تا بخشی از مشکلات زندان های کشور بخصوص در بحث کمبود فضا مرتفع گردد.
محمدرضا تابش همچنین نیاز به بخش هایی همچون اندرزگاه سلامت در زندان های استان یزد را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا افرادی که بدون سوء سابقه و بصورت کوتاه مدت و جرائم سبک در زندان به سر می برند از حقوق شهروندی در سطح جامعه محروم نشوند.
در این دیدار رضا ذولفعلی نژاد مدیرکل زندان های استان یزد نیز به ارائه برنامه های خود و برخی مسائل و نیازهای زندان های استان یزد پرداخت.

منبع: ایسنا

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر