کد خبر: 49422
A

یک عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت که حسن روحانی باید در جلسه سوال از رئیس جمهور علل بروز شرایط فعلی را برای مردم تشریح کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ الیاس حضرتی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این که سوال از رئیس جمهوری طبق چارچوب قانونی حق و وظیفه نمایندگان است، گفت: در روال عادی و معمولی وظیفه نمایندگان ایجاب می‌کند که از رئیس جمهوری سوال کند و وظیفه ایشان هم این است که به سوالات نمایندگان پاسخ دهد. اما اگر جریانی به دنبال این باشد که دولت را زمین بزند و دولت را به این سمت ببرد که مشروعیتش را زیر سوال ببرد و برنامه ای داشته باشد که این یکی از حلقه‌های آن باشد من معتقدم در شرایط فعلی به مصلحت کشور نیست که دولت زمین بخورد همان طور که رهبری هم گفتند دولت باید حفظ شود و باید با اقتدار کار کند.

وی اضافه کرد: سوال از رئیس جمهور فرصتی تاریخی را برای آقای روحانی به وجود آورده که شاید در سخنرانی نمی‌توانست خیلی از مسائل را مطرح کند. در حالی که اکنون مخالفین این فرصت را برای ایشان ایجاد کردند که شرایط فعلی، علل و عوامل بروز آن را تشریح کند و بگوید چه کسانی با برجام مخالفت کردند، کارشکنی کردند و در داخل و خارج کاری کردند که برجام زمین بخورد. چه کسانی بر واردات کالا و قاچاق ارز دست دارند و بنادر غیر قانونی در اختیارشان است؟ چه کسانی در بالا رفتن و پایین رفتن نرخ ارز دخالت داشتند و در پیگیری وعده‌های انتخاباتی ایشان مثل حصر، حقوق اقوام و زنان چه موانعی وجود داشته است.

حضرتی یادآور شد: تمام بار مشکلات فعلی بر سر آقای روحانی خراب می‌شود البته ایشان در بخشی از آنها مقصر است مثل چیدمان تیم اقتصادی، جدیت کار، جدیت کابینه، تحرک و جوان بودن کابینه. اما در موارد زیادی هم مقصر نیست و نهادهای دیگر در آن دخیل بودند و خوب است که در این فرصت این حرف‌ها گفته شود./ایسنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر