کد خبر: 49633
A

محمد دهقان یکی از نمایندگان طرح کننده سوال پشت تریبون قرار گرفت و در مورد مسائلی چون ارز و سکه سوالات خود را پرسید.

به گزارش  دیده بان ایران؛  محمد دهقان، نماینده چناران گفت:

* آقای رئیس‌جمهوری بارها تاکید کردید که امور کشور باید با توجه به کارشناسی و خرد جمعی صورت گیرد من به عنوان سوال کننده و به وکالت از مردم ایران که تورم کمرشان را خم کرده می پرسم کدام کارشناس تجویز کرده بود ده‌ها میلیارد دلار ارز کشور را به واردات کالاهای لوکس و غیر ضروری اختصاص دهد.

*زمانی که آقای جهانگیری ارز ۴۲۰۰ تومانی را اعلام کرد عمده کارشناسان بر اشتباه بودن این طرح تاکید کردند مجلس طرح دو فوریتی در این زمینه اعلام کرد اما باز هم دولت مقاومت کرد. سه و نیم ماه طول کشید تا نظر کارشناسان و مجلس را بپذیرید.

*همه مردم و نمایندگان از شما خواستند فهرست گیرندگان ارز را منتشر کنید . شما هم فرمودید باید این کار بشود شما رئیس‌جمهور هستید چه کسی باید این فهرست را منتشر کند.

*چرا لیست دریافت کنندگان را منتشر نمی کنند اگر رانت و فسادی در کار نبوده است.

*زمانی که مردم تحت تاثیر فشار گرانی و تورم بودند و نگران وضعیت اقتصادی بودند صدها میلیارد دلار ارز مسافرتی اختصاص داد تا افرادی به آنتالیا و مالزی بروند و مدیریت را به سخره بگیرند.


*با صرافی ها برخورد شد . وقتی فضا امنیتی می شود معلوم است از ۳۵۰۰ به ۱۰ تا ۱۱ تومن افزایش می یابد .

*جدیدا وزیر نفت را مامور کردید که با شرکت های خصولتی که ارز را وارد بازار نمی کند برخورد کند.

*اگر طلا نداشتید چرا بازار را تحریک کردید و مردم را برای خرید سکه به صف کردید و بیش از ۶۱ تن سکه را به تعدادی معدود فروختید. اگر ذخایر به اندازه کافی بود چرا فروشش را قطع کردید تا افزایش قیمت داشته باشیم .مگر ارزیابی از ذخایر طلا نداشته  اید.

*یک ادم بازاری با ۵ کلاس سواد حساب مدیریت و انبار و خود را دارد چطور دولت با این همه ژنرال این این گونه مسائل را دیر تشخیض می‌دهد.

*این بی تدبیری ها موجب شد ارزش پول ملی کاهش پیدا کند
*به قیمت خالی کردن سفره مردم بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومن پول به کیسه اندکی از ثروتمندان و مفت خوران رفت.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر