کد خبر: 49737
A
در گفت و گو با دیده بان ایران تشریح شد؛

نماینده مردم قزوین در رابطه با دلایل استیضاح ها تصریح کرد: مجلس با استفاده از استیضاح ها و طرح سوال های اخیر از وزرا و رئیس جمهور، اقدام به اصلاح و سرکشی به امور و روند کاری اعضای قوه مجریه کرده است.

دیده بان ایران: سیده حمیده زرآبادی، نماینده مردم قزوین در مجلس دهم، درباره اظهارات صبح روز گذشته رئیس جمهور در مجلس به خبرنگار پارلمانی دیده بان ایران گفت: نمایندگان مجلس از دو استیضاحی که پیش از سوال از رئیس جمهور انجام شد، قانع نشده بودند. صبح دیروز نیز پاسخ رئیس جمهور درباره سوالات نمایندگان در راستای پاسخ همان وزرای سابق بود. در واقع رئیس جمهور و وزرای استیضاح شده سابق موفق به قانع کردن نمایندگان نشدند.

وی در خصوص عدم ترمیم تیم اقتصادی دولت و آگاهی رئیس جمهور از پرسش های مجلس اظهار کرد: متاسفانه در کشور شاهد دریافت دیرهنگام واکنش از سوی مسئولان مرتبط هستیم و این موضوع صرفا مرتبط با دولت نبوده و تمامی قوا و ارگان ها را در برمی گیرد. آمار قانع شدگان و نشدگان در صحن امروز مجلس، نشان دهنده رویه و دستورکار مشخص مجلس شورای اسلامی است.

زرآبادی همچنین افزود: بنده معتقدم شخص آقای رئیس جمهور و تمام تیم مشاوران وی باید اقدام به تحلیل آمار امروز قانع شدگان و نشدگان کنند و نسبت به این موضوع سرعت عمل داشته باشند. از طرفی با توجه به جو آرام امروز مجلس، تنها نباید به قانع نشدن نمایندگان در خصوص 4 سوال اقتصادی رویکرد و نگاهی سیاسی داشت به طوری که برخی از افراد با توجه به همین رویکرد سیاسی دست به تخریب رئیس جمهور بزنند. بنده امیدوارم نتایج آرا درگیر مسائل سیاسی و حزبی نشود چرا که در این صورت جامعه دچار چالش ها و تشنج های درونی خواهد شد.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس دهم درخصوص استیضاح آینده وزیر "راه و شهرسازی" و وزیر "صنعت، معدن و تجارت" بیان کرد: در حال حاضر استیضاح وزیر راه وصنعت در مرحله جمع آوری امضاء از سوی نمایندگان است. البته جهت اعلام وصول شدن لازم است مراحل ویژه ای طی شود این مراحل شامل بررسی در کمیسیون و اعلام وصول شدن استیضاح است که پس از اعلام وصول شدن وزرا فرصت دارند ظرف مدت 10 روز در مجلس حضور پیدا کنند. باتوجه به تعطیلات مجلس و فرصت سه هفته ای در این میان(تا اول مهر) وزرا می توانند این فرصت استفاده کنند به عنوان مثال وزیر صنعت زمان کافی برای رسیدگی به موضوع بازار خودرو، تولیدکنندگان و صادرکنندگان، حمایت از مصرف کننده دارد.بنابراین می تواند عملکرد ضعیف وزارتخانه را اصلاح کند. 

 

نماینده مردم قزوین در رابطه با دلایل استیضاح ها تصریح کرد: مجلس با استفاده از استیضاح ها و طرح سوال های اخیر از وزرا و رئیس جمهور، اقدام به اصلاح و سرکشی به امور و روند کاری اعضای قوه مجریه کرده است.

 

زرآبادی خاطرنشان کرد: البته استیضاح وزیر آموزش و پرورش از دو وزیر راه و صنعت پیشی دارد چرا که در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده است. و وزیر باید در ده روز آینده از خود دفاع نماید. 

 

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر