کد خبر: 49747
A

سردار محمدرضا نقدی با اشاره به سوأل نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور افزود: امروز که در بدترین شرایط اقتصادی قرار داریم نمایندگان مجلس از رئیس‌جمهور سوأل می‌کنند که چرا وضعیت چنین است؟ در حالی که امروز بانک جهانی اعلام کرده که قدرت خرید مردم ایران در رتبه 18اُم قرار دارد.

به گزارش دیده بان ایران، تسنیم به نقل از معاون فرهنگی اجتماعی سپاه نوشت: پس از تصویب برجام تحریم‌ها چند برابر شد و ما در هر حوزه که تحریم شدیم پیشرفت کردیم . فقط در حوزه سلامت آن‌قدر پیشرفت داشته‌ایم که در 40 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی متوسط عمر مردم ایران 20 سال افزایش داشته است.

سردار نقدی‌ با بیان اینکه پس از تصویب برجام تحریم‌ها چند برابر شد، گفت: مشکل اصلی ما این است که بسیاری از مردم باور کرده‌اند که مشکلات اقتصادی در روابط با آمریکا برطرف می‌شود در صورتی که اقتصاد هیچ کشوری در دنیا با روابط خارجی برطرف نشده است و اقتصاد هیچ کشوری با سیاست خارجی آباد نشد و هر کشوری که رشد اقتصادی داشته بر اثر کار کردن بسیار بوده است.

سردار نقدی اظهار داشت: نگاه کردن به اقتصاد از دریچه سیاست خارجی یک خلاف واقع بزرگ است و تا زمانی که این دیدگاه را داشته باشیم آباد نخواهیم شد، کشور ما روزی آباد می‌شود که چشمان‌مان را از دنیا برداریم و مانند دوران دفاع مقدس و صنعت دفاعی عمل کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یک دهم هزینه‌ای که در صنایع مختلف شده در صنعت دفاعی هزینه نکرده‌ایم پس چرا در این زمینه پیشرفت کردیم چون در آنجا ما را تحریم کردند و ما هم به سراغ دانشگاه و برطرف کردن مسئله رفتیم اما در سایر صنایع که خدمات دادند شرایط کاملاً برعکس بوده است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر