کد خبر: 50006
A

به هر حال آقای کریمی قدوسی ارتباطاتی دارد که از آنجا خط می‌گیرد. در واقع من صرفاً ایشان را خیلی هم مقصر نمی‌دانم. اینهایی که می‌شنوید، حرف‌های خود آقای کریمی قدوسی نیست و از جای دیگری شارژمی‌شود و خط می‌گیرد و می‌آید عین آنها را تکرار می‌کند. و گرنه ما هم نماینده هستیم، چرا این دست چیزها برای ما نمی‌آید؟

به گزارش دیده بان ایران؛ مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی درباره حوادث روز گذشته مجلس و ادعاهای کریمی قدوسی با روزنامه ایران به گفت و گو نشسته که به شرح زیر است:

آقای کریمی قدوسی مدعی است که اصل فیلمی که قسمت‌هایی از آن را  در صحن مجلس نشان داده‌ است، قبلاً در کمیسیون به نمایش گذاشته است. شما آن فیلم را دیده بودید؟
بله من در آن جلسه‌ای که این فیلم در کمیسیون نمایش داده شد، حضور داشتم و همان جا وزارت اطلاعات اعلام کرد که به عنوان مرجع قانونی تشخیص جاسوسی اطلاعات و ادعاهای این فیلم را اصلاً قبول ندارد و آن را مخدوش می‌داند. مرجع تشخیص جاسوسی هم وزارت اطلاعات است نه آقای کریمی قدوسی و مجموعه‌هایی که این فیلم‌ها را می‌سازند.
این فیلم‌ها از کجا آمده و مرجع آنها چه کسی یا چه نهادی است؟
به هر حال آقای کریمی قدوسی ارتباطاتی دارد که از آنجا خط می‌گیرد. در واقع من صرفاً ایشان را خیلی هم مقصر نمی‌دانم. اینهایی که می‌شنوید، حرف‌های خود آقای کریمی قدوسی نیست و از جای دیگری شارژمی‌شود و خط می‌گیرد و می‌آید عین آنها را تکرار می‌کند. و گرنه ما هم نماینده هستیم، چرا این دست چیزها برای ما نمی‌آید؟
اتفاقاً می‌خواستم در همین رابطه سؤال کنم که چرا شما و دیگر نمایندگان این دست اسناد و اطلاعات را در اختیار ندارید؟
چون برای انجام وظایف نمایندگی مثل ایشان از جای دیگری خط نمی‌گیریم. به جایی هم تعهد نداده‌ایم که عین آن چیزی که دیکته می‌کنند را بدون در نظر گرفتن مصالح و منافع ملی بگوییم. متاسفانه برخی به نام انجام وظایف نمایندگی عملاً مقاصد و منافع جاهای دیگری را در مجلس پیگیری می‌کنند. به هر حال این حرف‌هایی هم که زده می‌شود، مؤکداً مورد مخالفت و تکذیب معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات است.
احتمال اینکه طبق درخواست آقای ظریف جلسه‌ای علنی برای پاسخگویی ایشان ترتیب داده شود، چقدر است؟
این تصمیم هیأت رئیسه است اما ما هم پیگیری می‌کنیم که چنین اتفاقی بیفتد. متأسفانه آیین‌نامه ما طوری است که اول وزیر حرف می‌زند و بعد فرد سؤال کننده. اسامی افراد زیادی امروز مطرح شد که گفتند اینها جاسوس هستند که نه آنها حضور داشتند که دفاع کنند و نه وزیر خارجه وقت داشت که توضیح دهد. متأسفانه آقایان حاضرند به خاطر یک دستمال قیصریه را آتش بزنند. امروز می‌آیند بحث‌هایی را مطرح می‌کنند، مثلاً می‌گویند نایاک. خب مگر دولت آقای احمدی‌نژاد زمانی که هنوز از چشم همین آقایان نیفتاده بود و به آن جریان انحرافی نمی‌گفتند، با همین نایاک و آقای امیراحمدی ارتباط تنگاتنگ و نزدیک نداشت؟ چرا آن زمان کسی حرفی نمی‌زد؟ اینها چون با اصل دولت مشکل دارند می‌خواهند هر طور شده کار این دولت را مختل کنند.
هنوز برای اینکه آقای ظریف بتواند ابهامات مطرح شده توسط آقای کریمی قدوسی را پاسخ دهد، تصمیمی نگرفته‌اید؟
ما اصرار داریم این اتفاق بیفتد. فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی روز سه‌شنبه ساعت 4 بعداز ظهر در محل کمیسیون تلفیق درباره موضوع دریای خزر با آقای ظریف جلسه‌ای داریم که خیلی از نمایندگان می‌آیند. به احتمال زیاد در آن جلسه خیلی حرف‌های دیگری هم زده شود. اما بهتر است ابهاماتی که مطرح شده در یک جلسه علنی پاسخ داده شود و ما روی این گزینه اصرار داریم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر