کد خبر: 50170
A

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بازار ثانویه نابسامان نیست و کنترل شده است، تاکید کرد: بازار بیرونی که رسانه‌ها بیشتر به آن می‌پردازند، دارای حجم مبادله کمی است.

به گزارش دیده بان ایران؛ علی لاریجانی در حاشیه پنجمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان که صبح امروز (چهارشنبه) برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: امروز مباحثی جامعی در مورد وضعیت کشورمان از ابعاد مختلف منطقه‌‌‌ای، بین‌‌‌المللی، امنیت داخلی، اقتصادی و البته اقداماتی که مجلس شورای اسلامی و سران قوا انجام داده‌‌‌اند و همچنین دورنمایی از آینده کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد که بخشی از شرایط اقتصادی کشور متاثر از اقدامات بین‌‌‌‌المللی بوده، البته بخش داخلی نیز در این حوزه بسیار تأثیرگذار است که این مسائل سبب شده مشکلات مزمن از حیث اقتصادی به وجود بیاید.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین دورنمای آینده کشور مبنی بر نظر رهبر معظم انقلاب که می‌‌‌‌‌‌فرمایند باید روی توان داخلی بیشتر توجه شود و مبنا و استراتژی کار قوای مختلف قرار بگیرد، نیاز به هم نوایی و هم‌‌‌افزایی همه است.

لاریجانی با اشاره به اینکه قوانینی وجود دارد که می‌‌‌‌‌تواند امور را تسریع کند اما نیاز به اجرای به موقع دارد، اظهار داشت: اگر نیاز به تغییر برخی مقررات نیز باشد، می‌‌‌توان آنها را پیگیری کرد. بر همین اساس در نشست امروز با اعضای مجلس خبرگان رهبری اقدامات مختلف مجلس در حوزه تقنین مانند ایجاد سازمان مبارزه با مفاسد اقتصادی یا انجام امور مرتبط با معیشت مردم، برای اعضای مجلس خبرگان رهبری توضیح داده شد.

وی درخصوص سفر دو روزه خود به روسیه نیز تصریح کرد: چندی پیش با رئیس دومای روسیه توافق کردیم کمیسیون مشترک پارلمانی بین دو کشور ایجاد شود تا پروژه‌‌‌‌هایی که برای اجرای آنها تصمیم‌‌‌گیری شده، مورد حمایت قرار بگیرد. بر این اساس سازوکاری در نظر گرفته شده که این سفر مربوط به آن محسوب می‌‌‌شود، همچنین بتوانیم با پیگیری کارهای بین دو کشور توسعه اقتصادی را دنبال کنیم.

رئیس قوه مقننه درخصوص اقدامات شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه نیز خاطرنشان کرد: هشت الی ۹ مصوبه در شورای مذکور ابلاغ شده است که واگذاری طرح‌‌های عمرانی نیمه تمام به بخش خصوصی از جمله آن محسوب می‌‌شود.

لاریجانی درخصوص نابسامانی در بازار ارز نیز ابراز داشت: بازار ثانویه نابسامان نیست و کنترل شده است، لذا حجم زیاد مبادلات نیز در این بازار انجام می‌‌‌شود؛ در این بین بازار بیرونی که رسانه‌‌ها بیشتر به آن می‌‌‌پردازند، دارای حجم مبادله کمی است اما اصل مبادلات در بازار ثانویه است که برای نابسامانی‌‌‌های این حوزه نیز باید با وزرا جلساتی را برگزار کنیم.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر