کد خبر: 5032
A

نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکری در مورد اقدامات متقابل ایران بعد از نقض‌های مکرر طرف مقابل گفت: کمیسیون امنیت این موضوع را به هیئت نظارت بر برجام گزارش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 9 آبان ماه) قوه مقننه در تذکری شفاهی گفت: از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای تهیه گزارشی از روند اجرای برجام تشکر می‌کنم زیرا گزارش منصفانه‌ای بود.

وی ادامه داد: در این گزارش موارد نقض عهد طرف مقابل از جمله تحریم 11 شخص حقیقی و حقوقی بعد از برجام، دستبرد 2 میلیارد دلاری اموال ایران و امضای وضعیت اضطرار در خصوص ایران توسط اوباما آمده است.

نماینده مردم محلات در مجلس دهم تصریح کرد: در بند 3 ماده واحده قانون اقدام متقابل آمده است که دولت ایران باید در مقابل نقض عهدهای طرف مقابل چگونه رفتار کند ولی اجرایی شدن بند 3 در این زمینه نقص دارد.

سلیمی با بیان اینکه در گزارش کمیسیون امنیت ملی در باره اقدامات متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران بعد از نقض‌های مکرر طرف مقابل هیچ موضوعی مطرح نشده است، افزود: البته این موضوع نافی زحمات کمیسیون، دولت و تیم مذاکره کننده نمی‌شود و امیدواریم که این نقص در گزارش‌های آتی برطرف شود.

مسعود پزشکیان، نایب رئیس مجلس در پاسخ به تذکر سلیمی بیان کرد: کمیسیون امنیت این موضوع را به هیئت نظارت بر برجام گزارش می‌دهد.

همچنین ایلنا نوشت: علیرضا رحیمی  نماینده مردم تهران در مجلس گفت: بیانیه قدردانی نمایندگان مجلس از تیم هسته‌ای و وزارت خارجه همزمان با قرائت اولین گزارش ۶ ماهه برجام تهیه شد.

نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس دهم اضافه کرد: تا کنون بیش از ۲۰۰ نماینده این بیانیه را امضا کردند و امضاهای آن همچنان در حال افزایش است

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر