کد خبر: 50453
A

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهمی است که علاوه بر تاکید فراوان مقام معظم رهبری، در اسناد بالادستی کشور نیز بر اجرای الزامات آن توجه ویژه ای شده است.

به گزارش دیده بان ایران، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل از راهبردهای اساسی مصون سازی در مقابل تهدیدات نظامی است، افزود: پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهمی است که علاوه بر تاکید فراوان مقام معظم رهبری، در اسناد بالادستی کشور نیز بر اجرای الزامات آن توجه ویژه ای شده است.

وی افزود: الحمدلله مجموعه قوای حاکمیتی و دستگاه‌های مختلف اجرایی در سال‌های اخیر رویکرد مناسبی به این موضوع داشتند و لازم است به صورت مستمر در برنامه های اجرایی پیگیری شود.

ذوالفقاری ضمن تشریح برنامه‌ها و اقدامات وزارت کشور برای هفته پدافند غیرعامل گفت: دستورالعمل اقدامات و برنامه ها به مسئولان استانی نیز ابلاغ شده است.

وی ادامه داد: تشکیل جلسات شورای پدافند غیرعامل با حضور رئیس شورا و بررسی همه جانبه روند اقدامات در دستگاه‌های اجرایی، الزامات مربوطه و تشریح برنامه‌ها در این ایام؛ فعال کردن ستاد نکوداشت و برنامه ریزی اجرای دستورالعمل و طرح موضوعات مرتبط از سوی استانداران، معاونین، فرمانداران و مدیران اجرایی در جلسات مختلف با تاکید بر فرهنگ سازی و همچنین ابلاغ به دستگاه‌های اجرایی استان و کارگروه‌های تخصصی به منظور برنامه ریزی و فعال‌سازی کارگروه‌ها و کمیته‌های دستگاهی و نظارت جدی بر رعایت احکام، ملاحظات قانونی و اسناد بالادستی از جمله برنامه های وزارت کشور در جهت آمادگی برای گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل است.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور خاطرنشان کرد: بهره برداری و افتتاح پروژه های مرتبط، برنامه ریزی رسانه‌ای برای ارائه گزارش اقدامات و فعالیتهای صورت گرفته، ارتباط و مشارکت با نخبگان، صاحب نظران، جامعه علمی و تشکل های مردم نهاد و همچنین مستندسازی از اقدامات صورت گرفته در این خصوص و تلاش در راستای استمرار برنامه پدافندی و مصون سازی بخش های مختلف نیز از دیگر برنامه های وزارت کشور در این خصوص است.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر