کد خبر: 50719
A
عباسعلی کدخدایی در نشست خبری:

عضو شورای نگهبان در تشریح نحوه ابلاغ قانون منع بکارگیری بازنشستگان گفت: این مصوبه از سوی رئیس مجلس به رئیس‌جمهور ارسال و رییس‌جمهور باید آن را ابلاغ کند.

به گزارش دیده بان ایران؛ عباسعلی کدخدایی ظهر امروز در نشست خبری خود با خبرنگاران گفت: طرح منع بکارگیری بازنشستگان طرح خوبی در اصلاح نظام اداری کشور است، پیش از این یکی دو بند موجب ابهام شده بود که اعضا آن را برای رفع ابهام به مجلس اعاده کردند و مجلس نیز پس از اصلاح برای ما ارسال کرد.

 

وی افزود: در موارد مبهم، معلوم نبود اختیارات فرمانده کل قوا درخصوص دستگاه متبوع چه بود و اجازات خاصه را پیش‌بینی کرده بود که پس از رفع ابهام، 5شنبه عدم مغایرت این مصوبه با شرع و قانون را اعلام کردیم.

 

این عضو شورای نگهبان در تشریح نحوه ابلاغ اظهار داشت: مصوبه از سوی رییس مجلس به رییس‌جمهور ارسال و رییس‌جمهور باید آن را ابلاغ کند. این مصوبه سه دسته محدودیت دارد که شامل نمایندگان، وزرا، معاون رییس‌جمهور و ... و همچنین ایثارگران، جانبازان و فرزندان شهدا می‌شود.

 

کدخدایی درباره لایحه مبارزه با پولشویی تصریح کرد: این لایحه در نوبت اول بخاطر عدم لحاظ شدن نظرات قوه قضاییه به مجلس ارسال شد. بعد مجلس این مورد را لحاظ کرد و اسنادی را ارسال کرد که نشان از تایید لایحه و لحاظ شدن نظرات دستگاه قضا از سوی رییس قوه قضاییه بود. پس از این مساله این لایحه در دستور قرار گرفت که در چهار بند به آن ایراد گرفته شده است.

 

این خبر تکمیل می‌شود...

 

منبع: ایلنا

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر