کد خبر: 51012
A

استاندار خوزستان می‌گوید برای بررسی اینکه چه نهادی در تأمین امنیت مراسم روز گذشته رژه اهواز قصور داشته، نهادهای مختلفی برای بررسی مسئله به اهواز آمده‌اند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اعلام کرده که در حادثه حمله تروریستی به رژه نیروهای نظامی در اهواز سهل‌انگاری مشهود بوده و قابل قبول نیست. حشمت‌الله فلاحت پیشه اعلام کرده که اعضای کمیسیون امنیت ملی، فردا برای بررسی موضوع راهی خوزستان می‌شوند.

به گزارش دیده بان ایران؛ درباره مسوول تأمین امنیت مراسم روزگذشته، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان به عنوان رئیس شورای تأمین این استان به سوالات ایرناپلاس پاسخ داده است که در ادامه می‌خوانید:

ایرناپلاس: مسئول تأمین امنیت مراسم رژه روز گذشته نیروهای مسلح در اهواز چه کسی بوده؟
شریعتی: ستادکل نیروهای مسلح از این موضوع مطلع است، چرا که برنامه آن‌ها بوده و نیروهای نظامی، امنیت را برعهده داشتند.

ایرناپلاس: به هر حال شما رئیس شورای تأمین استان هستید.
شریعتی: این مراسم، یک برنامه نظامی بوده است و هماهنگی‌ها را با دستور ستاد کل میان خودشان انجام می‌دهند. به ما اطلاع می‌دهند و دعوت می‌کنند. خودشان هماهنگ می‌کنند و روال این است.

ایرناپلاس: آیا این که چه نهادی در تأمین امنیت قصور داشته است، بررسی می‌شود؟
شریعتی: در حال حاضر هیأت‌های متعددی از تهران، برای بررسی ابعاد ماجرا به اینجا آمده‌اند.

ایرناپلاس: از کدام نهادها؟
شریعتی: نهادهای مختلف مسئول.

ایرناپلاس: مثلا؟
شریعتی: نیروهای نظامی و انتظامی، هر یک در حال بررسی موضوع در حوزه وظایف‌شان هستند. از آنجایی که برگزاری برنامه آقایان بوده، بررسی‌ها را نیز خودشان انجام می دهند.

صبح روز گذشته، رژه مشترک نیروهای مسلح ارتش و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس با حضور مسئولان استان خوزستان در اهواز در حال برگزاری بود که گروهی با حمله تروریستی مراسم را بر هم زدند و شماری از مردم عادی و سربازان را به شهادت رساندند.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر