کد خبر: 51035
A

مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اهواز صبح امروز با حضور مردم و مسئولان در این شهر برگزار شد. محسن رضایی در این مراسم به برخی پرسش‌های مطرح شده در میان افکار عمومی درباره این حادثه تروریستی پاسخ داد.

به گزارش دیده بان ایران، پس از عملیات تروریستی در رژه نیروهای مسلح در اهواز که منجر به شهادت 24 نفر و مجرح شدن 60 نفر از مردم و نیروهای مسلح شد، پرسش‌هایی در میان مردم درباره دلیل برگزاری محل مراسم رژه، نحوه مقابله با تروریست‌ها و چگونگی تامین امنیت رژه  مطرح شد که محسن رضایی امروز در سخنرانی خود در مراسم تشییع شهدای این حادثه تروریستی به برخی از این پرسش‌ها پاسخ داد.

پرسش‌های مطرح در افکار عموی و پاسخ‌های محسن رضایی را در که در بین سخنرانی خود در  این مراسم مطرح کرد در ادامه مرور می کنیم:

چرا رژه نیروهای مسلح هدف عملیات تروریستی قرار گرفت؟

این حادثه در زمانی رخ داد که ترامپ، اسرائیلی‌ها و برخی کشورهای منطقه اعلام کرده بودند که تابستان بسیار گرمی در مقابل ایران است. در تیر و مردادماه تبلیغات بسیار زیادی کردند که از نارضایتی‌های مردم سوءاستفاده کنند. تلاش کردند از گرانی، مشکلات اقتصادی و بیکاری که وجود دارد به نفع مقاصد خودشان استفاده کنند و مردم را علیه نظام، امنیت و اقتدارشان به صحنه بیاورند اما شکست خوردند و هرچه فراخوان تجمع منتشر می‌کردند مردم گفتند ما از این وضعیت راضی نیستیم اما حاضر نیستیم علیه نظام قیام کنیم.

وقتی دیدند این شکست‌ها آبروریزی زیادی برای آن‌ها در پی داشت، تصمیم گرفتند با یک عملیات پر سروصدا، شکستی که از عدم استقبال ملت ایران به شعارهای آن‌ها صورت گرفته را حل کنند و این حادثه تروریستی را انجام دادند. حادثه تروریستی ظاهری دارد که در اهواز آمدند و در حالی که نیروهای مسلح رژه می رفتند عملیاتی انجام دادند اما باطن این عملیات نشان از ناامیدی آن‌ها از ملت ایران است که امیدوارم امروز یک بار دیگر آن‌ها را ناامیدتر از گذشته کنیم.

چرا رژه نیروهای مسلح به جای محیط نظامی در شهر و در بین مردم برگزار شد؟

همه دنیا می دانند که نیروهای مسلح ایران تنها نیروهای مسلحی هستند که رژه ها را در دل مردم انجام می‌دهند. کجای دنیا دیدید که ارتش و نیروهای مسلح  دنیا در وسط جمعیت گسترده مردم رژه بروند؟ این‌که رژه را در میان مردم انجام دهند افتخاری برای نیروهای مسلح است؛ زیرا بین نیروهای مسلح ایران و مردم فاصله‌ای وجود ندارد.

مدت تیراندازی تروریست‌ها به مردم و نیروهای مسلح چند دقیقه بود؟

آن‌ها بین مردم حدود 10 تا 12 دقیقه شروع به تیراندازی کردند و  پس از حدود 12 دقیقه به درک واصل شدند.

چرا نیروهای امنیتی  در همان لحظه آغاز عملیات تروریستی، به تروریست‌ها شلیک نکردند؟

اگر رژه در یک بیابان یا دشت انجام می‌شد حتی اگر می‌خواست اتفاقی رخ دهد نیروهای مسلح بلافاصله تیراندازی می‌کردند. مشکل نیروهای ما این بود که وقتی آن‌ها بین مردم حدود 10 تا 12 دقیقه شروع به تیراندازی کردند کسانی که باید با آنها مقابله کنند در بین مردم بودند. بنابراین به دلیل رژه نیروهای مسلح در میان مردم، همان ابتدای تیراندازی به آنها تیراندازی نشد.

البته هنوز به این پرسش‌ها پاسخ داده نشده است که مسئول تامین امنیت این مراسم با کدام نهاد بوده است؟ چرا چند روز قبل از برگزاری مراسم، محل برگزاری رژه تحت حفاظت قرار نگرفته است؟ تروریست‌ها با چه پوششی وارد محل رژه شدند که کسی متوجه نشد؟ وقتی قرار است رژه نیروهای مسلح در سطح شهر و با حضور مردم و مسئولان برگزار شود، رعایت مسائل امنیتی و حفاظتی باید در اولویت مسئولان برگزاری این مراسم باشد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر