کد خبر: 51060
A

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا اگر در جنگ‌ها پایگاه های نظامی را بمباران می‌کند، حالا با تحریم مردم بی‌گناه را بمباران کرده است. نباید درد مردم را با سیاست پاسخ داد و درد آنها را نباید سیاسی کرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس شورای اسلامی در بازدید از چهارمین نمایشگاه ایران فارما و سومین نمایشگاه کتب علوم پزشکی، دارویی (دانشگاهی)  و دومین نمایشگاه رسانه های سلامت محور ضمن عرض تسلیت حادثه تروریستی اهواز بیان کرد: ما باید خودمان را بشناسیم که چه پتانسیل ها  و چه توانایی هایی داریم. تاکنون کجا بودیم و حالا می‌خواهیم کجا برویم. هر سازمانی برای خود چشم اندازی دارد، مبنی بر اینکه می‌خواهد کجا برود و برای آن نقشه راهی تعیین کرده است.

وی ادامه داد: با شرایطی که امریکا برای کشور ما به وجود آورده می‌خواهد بحران ایجاد کند. وقتی بدلیل تحریم همه راه ها برای تامین دارو بسته شود همه گروه های مردم آسیب می بینند بنابراین آمریکا حق ندارد دم از انسانیت بزند.

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: وظیفه دانشگاه‌ها و صنعت این است که از این تهدید و فرصت استفاده و روی پای خود ایستادن را تمرین کنند ما توان تولید کردن را نداشتیم و تحریم‌های اولیه به ما یاد داد تولید کنیم تحریم‌های بعدی هم باید به ما یاد بدهند تمرین کنیم تا نیازی به دیگران نداشته باشیم دیگرانی که بویی از انسانیت نبرده‌اند.

پزشکیان افزود: آمریکا اگر در جنگ‌ها پایگاه‌های نظامی را بمباران می‌کند حالا با تحریم مردم بی‌گناه را بمباران کرده است. نباید درد مردم را با سیاست پاسخ داد و درد آنها را نباید سیاسی کرد. وظیفه دولت دانشگاه و صنایع است که در این شرایط گام بردارند. در این بحران باید نیازهای اساسی را ببینیم و کمک کنیم شرکت‌های ما با قدرت تولید کنند. ما هم پشت آنها هستیم.

وی ادامه داد: الان زمانی است که همه ارگان‌ها باید در خصوص بهداشت و درمان پاسخگوی نیاز مردم باشند. این ظالمانه است که به مردم به این جهت فشار بیاید.

پزشکیان در پایان تاکید کرد: ما در مجلس حاضریم وقت و بی وقت کمک کنیم و نگذاریم صنعت ما با مشکل مواجه شود. اگر این مشکل پیش بیاید مردم در این میان قربانی می شوند که هیچ گناهی ندارند. دارو و غذای مردم نباید تحریم شود زیرا مردم هیچ تقصیری ندارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر