کد خبر: 51310
A

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، با اشاره به ابعاد مختلف گروه ویژه اقدام مالی FATF گفت: توافق دولت با این گروه تا مرداد سال ٩٥ پنهانی بود و ظهور و بروز پیدا نکرد.

به گزارش دیده بان ایران؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در نشست بررسی ابعاد گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و لوایح مرتبط با آن در مجلس، اظهار داشت: در خرداد سال ٩٥ وزارت خارجه، وزارت اقتصاد و بانک مرکزی طی جلسه ای و بدون هماهنگی با مجلس و شورای عالی امنیت ملی، توافق‌نامه‌ای تحت عنوان گروه ویژه اقدام مالی امضا کردند.

وی با بیان اینکه این موضوع تا مرداد سال ٩٥ پنهانی بود و ظهور و بروز پیدا نکرد، ادامه داد: ایران بر اساس این توافق‌نامه متعهد به اجرای ٤١ مورد بسته اجرایی شد و دولت هم در راستای انجام این تعهدات لوایح ٤ گانه را برای کسب رضایت FATF به مجلس فرستاد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس بیان کرد: الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم CFT هم در این راستا به مجلس ارائه شده و تا آبان ٩٧ دولت موظف شده که این موضوع را عملیاتی کند.

پژمانفر تصریح کرد: علی رغم ادعای برخی افراد مبنی بر اینکه CFT ربطی به FATF ندارد، باید گفت که الحاق به این کنوانسیون در راستای انجام تعهدات FATF است./مهر

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر