کد خبر: 5138
A

سخنگوی وزارت خارجه ایران حصول توافق بین جریان‌های سیاسی لبنان را گام مهمی در راستای استمرار ثبات در این کشور خواند و با تبریک به مردم، گروه‌های سیاسی و میشل‌عون، ابراز امیدواری کرد که در دوره جدید شاهد گسترش هر چه بیشتر روابط باشیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه انتخاب میشل عون به ریاست جمهوری لبنان را تبریک گفت.

وی حصول توافق بین جریان‌های مختلف سیاسی لبنان در خصوص انتخاب رئیس جمهوری این کشور را گام مهمی در راستای نهادینه کردن دموکراسی و استمرار ثبات در لبنان برشمرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اهمیت این اقدام در شرایط حساس کنونی منطقه اظهار داشت: سرانجام جریان‌های مختلف سیاسی لبنان و نمایندگان منتخب مردم پس از حدود دو سال و نیم رایزنی گسترده، به توافقی مهم و حساس درخصوص انتخاب رئیس‌جمهور لبنان دست یافته و جریان‌های سیاسی با برگزیدن سپهبد میشل عون به عنوان رئیس‌جمهور لبنان، بر این مهم صحه گذاشته‌اند که لبنان همچنان مهد طوایف و مذاهب مختلف و نمونه بارزی از همزیستی مسالمت‌آمیز پیروان ادیان و مذاهب مختلف در کنار یکدیگر بوده و تنها راه حل مشکلات، توافق و رایزنی جریان‌های سیاسی با یکدیگر است.

قاسمی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک به مردم، گروه‌های مختلف سیاسی و شخص میشل عون، ابراز امیدواری می‌کند که در دوره ریاست جمهوری وی، شاهد رشد و شکوفایی لبنان و همچنین گسترش هرچه بیشتر روابط دو کشور باشیم.

میشل عون نامزد مورد حمایت «مقاومت» در لبنان امروز موفق شد رأی اکثریت پارلمان لبنان را به دست آورد و با کسب ۸۳ رای سیزدهمین رئیس جمهور لبنان شود.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر