کد خبر: 5148
A

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: در این مملکت هرکس بلد باشد خوب سخنرانی کند می‌تواند رئیس‌جمهور هم بشود و نیاز به پیش‌شرط دیگری نیز ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، محمدرضا باهنر شامگاه دوشنبه طی سخنانی در سومین مجمع عمومی انجمن حمایت از توسعه استان کرمان که در هتل لاله تهران برگزار شد، با اشاره به لزوم توجه به مثلث توسعه در پیشبرد پروژه‌های استانی و ملی اظهار کرد: در مثلث توسعه، نماینده دولت، امام جمعه و نماینده مجلس حضور دارند که همگرایی، همراهی و همدلی این سه عنصر باعث به وجود آوردن قدرتی می‌شود که در هر منطقه‌ای از کشور بسیار کارساز خواهد بود.

وی ادامه داد: زمانی که در مجلس بودم وقتی بین یکی از این عناصر اختلافی ایجاد می‌شد واقعا کارها قفل و مشکل‌ساز می‌شد.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه وجود رفاقت‌ها و توجه به آن پس از پایان رقابت‌های سیاسی اهمیت بسیاری دارد، اظهار کرد: فارغ از گرایش‌های سیاسی که در بین همه فعالان این عرصه وجود دارد باید گفت که لازم است پس از انجام رقابت‌های انتخاباتی و بحث و گفت‌وگوهایی که در این زمینه وجود دارد، همدلی و رفاقت ایجاد شود تا کشور بتواند اهدافش را به خوبی پیش ببرد.

باهنر در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به لزوم توجه به سرمایه‌گذاری غیردولتی اظهار کرد: لازم است موضوع انتقال سرمایه‌گذاری‌های دولتی به بخش غیردولتی مورد توجه قرار گیرد. در حال حاضر نیز بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار میلیارد تومان پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی وجود دارد که قرار بود در بودجه امسال دولت ۳۰ هزار میلیارد به بخش‌های مختلف اقتصادی کشور تزریق کند تا بتوانند پروژه‌های نیمه‌تمام را کامل کنند اما براساس اخباری که من به دست آورده‌ام در برخی بخش‌ها واریز چنین مبلغی صفر درصد بوده است و نهایتا در بعضی از بخش‌ها ۱۰ تا ۱۲ درصد از مبلغ پیش‌بینی شده به این بخش‌ها اختصاص داده شده است و این در حالی است که ما در ماه هشتم سال قرار داریم و فرصت چندانی تا پایان سال باقی نمانده است.

وی ادامه داد: البته دولت نیز گرفتاری‌های خاص خود را دارد و نمی‌خواهیم آنها را سرزنش کنیم اما افت شدید تولید که برای کنترل تورم در کشور به وجود آمده است شرایط را به سمتی برده که برخی پروژه‌ها به قبرستان نزدیک شده‌اند.

باهنر افزود: می‌شود تورم را به صفر درصد رساند اما قطعا چنین کاری مشروط به این است که فضای کشور کاملا مرده و قبرستانی شود.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با بیان اینکه اگر روند اختصاص ۳۰ هزار میلیارد بودجه‌ای که دولت برای پیشبرد پروژه‌های ناتمام در نظر گرفته است به زودی انجام نشود کارها ناتمام خواهد ماند، اظهار کرد: ۳۰ هزار میلیاردی که دولت برای اختصاص به پروژه‌های ناتمام در نظر گرفته است اگر به این شکل تخصیص پیدا کند که سالی ۱۰ هزار میلیارد به هر بخش داده شود، این کار ۳۰ سال طول می‌کشد اما باید در نظر داشت که هزینه‌های استهلاک نیز در این مدت افزایش می‌یابد و در نتیجه زمان پایان یافتن پروژه‌ها را طولانی و طولانی‌تر می‌کند.

باهنر با تأکید بر اینکه نگرش انتقال سرمایه‌گذاری‌ها از دولت به سمت بخش خصوصی یک نگرش قدرتمند است، خاطرنشان کرد: در این زمینه می‌توان به موضوع یارانه‌هایی که دولت به مردم پرداخت می‌کند اشاره کرد که اگر دولت موافقت کند و استاندار نیز شجاعت داشته باشد می‌توان پرداخت یارانه‌ها را در هر استان به استاندار همان‌جا سپرد که با این کار اتفاقات مهمی در استان‌ها رخ خواهد داد.

نایب رئیس سابق مجلس افزود: البته ممکن است که دولت نیز با این موضوع مخالفت کند اما استانداران می‌توانند چنین ایده‌هایی را پیگیری کنند و با شرط رضایت مردم و آرامش خاطرشان به این مهم بپردازند.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری با اشاره به الگوی پیشرفت در کشورهای توسعه‌یافته اظهار کرد: امروزه در دنیا بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته ۷۰ تا ۸۰ درصد از تولید ناخالص داخلی‌شان را به خدمات اختصاص داده‌اند و در واقع توسعه‌یافتگی این کشورها مرهون توجه به بخش خدمات در اقتصاد بوده است.

باهنر در پایان با تشکر و قدردانی از سخنان سخنرانان این جلسه و با بیان اینکه برخی از این سخنرانان می‌توانند خود را برای ریاست جمهوری نیز آماده کنند، اظهار کرد: در این مملکت هرکس خوب بلد باشد سخنرانی کند می‌تواند رئیس‌جمهور شود و نیاز به پیش‌شرط دیگری هم ندارد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر