کد خبر: 51587
A
محمد علی پور مختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس:

الیاس حضرتی و عزیز اکبریان در گفت و گوهای خود با رسانه ها مدعی شده بودند که محمد شریعتمداری وزیر صمت استعفا داده است. طرح این شایعه با واکنش شدید، وزارت صمت، معاون پارلمانی دولت و شخص محمد شریعتمداری روبرو شد. وزیر صمت ادعای نمایندگان مجلس در خصوص استعفای خود کذب خواند و معاون پارلمانی رئیس جمهور طرح این شایعه را تلاش نمایندگان مخالف دولت روحانی برای به حاشیه کشاندن دولت ذکر کرد و اعلام کرد ادعای این نماینده از ابتدا کذب بوده است . محمد علی پور مختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این باره می گوید: برخلاف کسانی که می گویند طرح موضوع استعفای وزیر صمت نشانه ای از عزم رئیس جمهور برای ترمیم کابینه است، معتقدم خبر استعفای شریعتمداری شایعه است و به نظر می رسد این ادعا کذب باشد. آن چه از صحبت های نمایندگان می توان جمع بندی کرد عزم جدی برای استیضاح آقایان آخوندی و شریعتمداری است. چون اولویت با مسائل مربوط به صنایع، معادن و تعطیلی و رکود در ساخت و ساز مسکن است. با جوی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، احتمال آنکه استیضاح وزرای «صنعت، معدن، تجارت» و «راه و شهرسازی» رأی بیاورد و آنها نتوانند از مجلس دوباره رأی اعتماد بگیرند، بسیار زیاد است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی دیده بان ایران ؛  الیاس حضرتی و عزیز اکبریان  در گفت و گوهای خود با رسانه ها مدعی شده بودند که محمد شریعتمداری وزیر صمت استعفا داده است. طرح این شایعه با واکنش شدید، وزارت صمت، معاون پارلمانی دولت و شخص محمد شریعتمداری روبرو شد. وزیر صمت ادعای نمایندگان مجلس در خصوص استعفای خود کذب خواند و معاون پارلمانی رئیس جمهور طرح این شایعه را تلاش نمایندگان مخالف دولت روحانی برای  به حاشیه کشاندن دولت ذکر کرد و اعلام کرد ادعای این نماینده از ابتدا کذب بوده است . 

 

محمد علی پور مختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در این باره می گوید: برخلاف کسانی که می گویند طرح موضوع استعفای وزیر صمت نشانه ای از عزم رئیس جمهور برای ترمیم کابینه است، معتقدم خبر استعفای شریعتمداری شایعه است و خیلی براساس شایعه نمی توان به نظر قطعی رسید که آقای روحانی قصدی برای تغییر این روند دارد و می خواهد درباره ادامه همکاری با برخی وزرای خود تجدیدنظر کند.

در اوضاع کنونی مجلس بُعد نظارتی خود را متناسب با اولویت های جامعه و کشور دنبال خواهد کرد. گرچه زمزمه هایی درباره استیضاح دو  وزیر راه، صمت  مطرح است جدی ترین استیضاح ها را می توان مربوط به وزرای «صنعت، معدن، تجارت» و «راه و شهرسازی»  می باشد. به عبارت دیگر آن چه از صحبت های نمایندگان می توان جمع بندی کرد عزم جدی برای استیضاح آقایان آخوندی و شریعتمداری است.  چون اولویت با مسائل مربوط به صنایع، معادن و تعطیلی و رکود در ساخت و ساز مسکن است. با جوی که در مجلس شورای اسلامی وجود دارد، احتمال آنکه استیضاح وزرای «صنعت، معدن، تجارت» و «راه و شهرسازی» رأی بیاورد و آنها نتوانند از مجلس دوباره رأی اعتماد بگیرند، بسیار زیاد است.

شاید این سئوال به وجود آید که رئیس جمهور در صورت برکناری این دو وزیر بر اثر استیضاح، جای خالی وزرای استیضاح شده را با کدام گرایش های سیاسی پر می کند؟ به عبارت دیگر کابینه اصلاح طلب تر می شود یا اصولگراتر؟ معتقدم آقای روحانی در این ۵ سال گذشته وزیر اصولگرا انتخاب نکرد، بعید هم است که بخواهد از این به بعد نیز شخصیتی اصولگرا را برای وزارت برگزیند. قطعا از بین چهره های اصلاح طلب کارگزارانی یا اعتدالی کسانی را برای وزارتخانه های بدون وزیر انتخاب خواهد کرد.

 

کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

اخبار مرتبط

ارسال نظر